Рейнджърс би Селтик и на футбол, грабвайки купата след продължения

„Сините” от Глазгоу спечелиха за 27-и път Купата на Лигата

Съставът на Глазгоу Рейнджърс надви големия си градски съперник Селтик с 2:1 след продължения във финала на турнира за Купата на Лигата, печелейки за 27-и път отличието.

Това бе 20-и трофей за мениджърът на тима Уолтър Смит, който не позволи на колегата си начело на „детелините” Нийл Ленън да стигне до първия си трофей, откакто пое тима.

Първото попадение на препълнения до краен предел стадион „Хемпдън Парк” падна в 24-ата минута, в която бившият халф на английските Фълум и Астън Вила Стивън Дейвис шутира от около 20 метра, след което топката се отби в гредата и влезе в мрежата на пазената от Фрейзър фостър врата.

„Детелините” обаче възстановиха статуквото буквално в ответната си атака, след като Георгиос Самарас отклони една центрирана от Емилио Изагуер топка, а Джо Ледли я засече с глава за 1:1.

Този резултат се запази до почивката и след втората част, а осем минути след началото на първото продължение Рейнджърс успя да си гарантира успеха.

Появилият се като резерва Владимир Вайс изпълни бързо един пряк свободен удар, след който Никица Йелавич прехвърли Фрейзър Фостър, топката се отби от гредата и влезе в мрежата, описвайки странна траектория благодарение на придобития фалц.

В самия край на двубоя Селтик остана и с човек по-малко, след като Емилио Изагуер бе изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение срещу Владимир Вайс.

Фиорентина отново е на финал в Европа (ВИДЕО)

"Виолетовите" за втора поредна година спорят за трофея в Лигата на конференциите