Черноморска колоездачна лига „Спринт” разширява формата и географията си

Черноморска колоездачна лига „Спринт” разширява формата и географията си

Черноморска колоездачна лига „Спринт” разширява формата и географията си, обяви днес на пресконференция в Бургас секретарят на сдружението Георги Енче

Черноморска колоездачна лига „Спринт” разширява формата и географията си, обяви днес на пресконференция в Бургас секретарят на сдружението Георги Енчев. Веригата от състезания бележи третото си издание тази година. През 2013-а стартовете бяха само 8 за момчета, през 2014-а – 12 за момчета и юноши младша възраст, а сега – 20 за момчета, юноши и мъже. Подрастващите ще се надпреварват в критериуми на шосе, а големите – в планинския профил крос кънтри. За пръв път домакинство получава център с традиции като Сливен.
 
Първото състезание за сезона ще се проведе на 1 март в Слънчев бряг за купа „Несебър”, а последното ще бъде на 28 ноември в поморийското село Каменар за купа „Кариерата”.

Организаторите се похвалиха и с нарастване на наградния фонд благодарение на увеличения брой спонсори, като основните си остават холдингът „Макс Европа” и фирма „Дием спорт”.


Назначеният преди месец директор на Международната колоездачна обиколка на България Евгени Балев, който присъства на пресконференцията заедно с новия генерален секретар на Българския колоездачен съюз Мартин Грашев, обяви, че е започнал организация за провеждане на състезанието след прекъсването на традицията през миналата година. 64-ият тур е планиран от 31 август до 4 септември със старт от Добрич и финал в Сливен. Все още обаче не са изчистени старите задължения от около 50 хил. лв. към полицията, заради които обиколката нямаше издание през 2014 г.   

300 елитни маутинбайкъри пристигат за Европейското по спускане на Витоша

Домашната на столичани планина е домакин в средата на август на най-голямото събитие в екстремните спортове у нас за годината

Кърсти Ковънтри покани Весела Лечева на официално посещение в Лозана

Работните срещи са планирани за 24-и август в Олимпийската къща в Швейцария

Историческо признание за плажния футбол на България

За BSC BETVAM това е не просто състезание, а златна възможност да представи достойно България

Девет наши на ЕП по спортна стрелба за мъже и жени до 23 г.

Девет български състезатели ще участват на европейското първенство по спортна стрелба с въздушно и малокалибрено оръжие за мъже и жени до 23 години в Полша, съобщиха от Българския стрелкови съюз.

Сабльорките ни 14-и на Световното

Женският национален отбор на България на сабя завърши на 14-о място на световното първенство по фехтовка в Хонконг.

ММА звездата Дакота Дичева отново позира с българския флаг

Тя не е забравила корените си