Рафаел Надал във втория кръг в Мадрид след трудна победа над Гулбис

Рафаел Надал във втория кръг в Мадрид след трудна победа над Гулбис

Световният номер 1 Рафаел Надал победи в труден мач един от най-големите таланти в световния тенис – латвиецът Ернест Гулбис.

Световният номер 1 Рафаел Надал победи в труден мач един от най-големите таланти в световния тенис – латвиецът Ернест Гулбис, в трисетов двубой от втория кръг на „Мастърс” турнира в Мадрид с награден фонд 2 270 000 евро - 7-5, 3-6, 6-3. След като спечели първия сет, Надал бе пречупен във втория от своя съперник, който играеше изключително на моменти. В края на сета статистиката сочеше 6 уинъра и 16 непредизвикани грешки за Надал от неговия форхенд. Както честно се случва обаче, в крайна сметка испанецът успя да се измъкне от трудната ситуация. В третия сет той дори спаси и точки за пробив на Гулбис, за да дочака своя момент, в който проби съперника си на нула. След това Гулбис се опита да се върне в мача, но до края така и не успя да направи нещо, макар че няколко пъти стигна до равенство при сервиса на съперника си.
Така в следващия кръг Надал ще срещне добре познат съперник – Ришар Гаске.
Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Серина Уилямс пред завръщане на корта?

23-кратната шампионка от Големия шлем минава допинг тестове