Монтана победи Арда с 3:2 на турнира "Атаро Клима"

"Арда - Кърджали - два на нула - два на три!" Този възглас може да се превърне в основен рефрен за феновете на Арда (Кърджали) след като в рамките на две седмици отборът загуби цели 3 срещи по този начин

"Арда - Кърджали - два на нула - два на три!" Този възглас може да се превърне в основен рефрен за феновете на Арда (Кърджали) след като в рамките на две седмици отборът загуби цели 3 срещи по този начин. Днес обаче изненадата бе пълна, тъй като това се случи и срещу смятания за аутсайдер тим на Монтана (Монтана) в първия за деня мач от турнира за Купа Атаро Клима.

Монтана (Монтана) - Арда (Кърджали) 3:2 (30:32, 23:25, 25:23, 34:32, 15:12)

При отсъствието на контузилия се вчера човек-отбор Невен Нешев, мачът бе изключително драматичен. Особено интересно се разви първият гейм, когато Монтана пропуснаха 4 поредни геймбола след 24:20, след което водачеството в резултата често сменяше адреса си и в крайна сметка Арда надделя с 32:30. По подобен начин вървяха нещата и в четвъртия гейм, само че този път Монтана надцака с 34:32.

Това бе първа победа за тима от Северозападна България на турнира и едва втора от началото на сезона в Суперлигата.

BulgarianVolley.com научи, че глезенът на Невен Нешев е силно подут и е много вероятно той да пропусне и оставащите срещи от турнира в зала Универсиада в София.

Незнайно защо, организаторите решиха да си спестят една статуетка за най-полезен играч на мача, като обявиха, че в този двубой никой не е определен за MVP.