Серхио Агуеро унищожи Нюкасъл и изравни постижение на Бербатов (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити помете "свраките" с 6:1 и се качи на върха във Висшата лига, Агуеро вкара 5 гола

Серхио Агуеро унищожи Нюкасъл с 5 гола за разгромното 6:1 в полза на Манчестър Сити в 8-ия кръг на Висшата лига. Митрович даде аванс на „свраките”, но Агуеро изравни преди почивката. През втората част Сити помете съперника с 4 гола за 13 минути на Агуеро, а между неговите попадения и Де Бройне се разписа. Всичките си 5 гола аржентинският нападател реализира в рамките на 20 игрови минути и вече има общо 8 в Премиършип.

Така отборът на Мануел Пелегрини излезе временно начело в таблицата с 18 точки и има две аванс пред градския съперник Манчестър Юнайтед, който в неделя гостува на Арсенал в голямо дерби.

Серхио Агуеро пък днес изравни постижение на Димитър Бербатов и стана едва петият играч, който вкарва пет гола в един мач от Висшата лига след Бербатов, Анди Коул, Алън Шиърър и Джърмейн Дефоу.

Началото пред над 53 000 зрители на „Етихад” бе динамично, като Крул спаси свободен удар на Де Бройне, а Митрович успя само да отклони с протегнат крак в ръцете на Джо Харт.

Нюкасъл поведе изненадващо в 18-ата минуа, когато Мангала изчисти лошо, а Джорджиньо Вайналдум овладя и намери перфектно Митрович, а бившият голмайстор на Андерлехт вкара първия си гол във Висшата лига.

Джо Харт попречи на Митрович да вкара втори гол и изби по чудесен начин удара на сърбина след пас на Сисоко от крилото. Точно преди това Митрович от чиста позиция не уцели вратата с глава.

Домакините успяха да изравнят преди почивката – Давид Силва центрира на втора греда за Фернандиньо, който с глава пусна успоредно пред вратата и Агуеро отблизо прати в мрежата.

На почивката Хесус Навас замени Рахим Стърлинг, а Сити унижи Нюкасъл с цели 5 гола до 62-ата минута.

В 49-ата Давид Силва използва грешно отиграване на Мбемба, за да пусне за Агуеро, аржентинецът се обърна и направи 2:1 след рикошет в Гуфран и зад Крул за 2:1.

Само минута по-късно Де Бройне даде гениален пас зад Колочини за Агуеро и Кун прехвърли вратаря за своя хеттрик – 3:1.

Още три минути и нов гол. Кевин де Бройне остана непокрит в наказателното поле и акробатично заби много красив гол след центриране на Навас за 4:1.

След час игра Силва намери Агуеро, който с лекота финтира Мбемба и завъртя в далечния ъгъл – 5:1.

В 62-ата минута Силва размина Анита и подаде на Де Бройне, който пусна ниско пред вратата и Агуеро протегна крак за 6:1 с петия си гол в мача.

В 66-ата минута Пелегрини се смили над Нюкасъл и извади превключилия в режим „Унищожение” Агуеро и пусна Бони. Серхио Агуеро пък отново доказа, че октомври е любимият му месец в Премиършип, защото има 14 гола в 13 мача в английския елит през октомври в кариерата си.

До края Де Бройне, Навас и пак белгиецът изпуснаха нови възможности да направят срама на „свраките” още по-голям.

Предупредиха английските фенове да бъдат разумни на Евро 2024

Като един от най-критичните мачове се очаква да бъде този между Германия и Шотландия