Сливен празнува с еврошампиона Янислав Герчев (аудио)

Сливен празнува с еврошампиона Янислав Герчев (аудио)

Джудистът се завърна със златото от шампионата на Стария континент в Русия

Над 70 джудисти от различните възрастови групи на СК „Хаджи Димитър” /Сливен/ и още толкова родители се събраха в спортна зала “Младост”, за да поздравят и да изкажат съпричастността си към европейския шампион Янислав Герчев, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Само преди 10 дни той спечели злато от шампионата на Стария континент, който се проведе в Тюмен /Русия/. Красиви цветя, добри думи, снимки за спомен и желание да подражават бяха част от тържеството, което организира ръководството на спортния клуб.

Янислав Герчев обяви, че се чувства по-уверен и е с повече самочувствие след успеха. Той поясни, че титлата не само е първа, а и е първи медал от Европейско първенство. Шампионът не скри амбициите си, а те преди шампионата в Русия са били за медал и ги е осъществил, като се завърна с отличие от най-благородния метал.

Състезаващият се за СК „Хаджи Димитър” /Сливен/ шампион благодари на треньора си Георги Велев, на приятеля и съотборника Даниел Дичев и каза, че без тях не би постигнал успех.Герчев мечтае за титла и при мъжете, както и за олимпийска квота.

Какво още каза той, чуйте в звуковия файл.

На противоположния полюс от успеха е другият титулуван състезател на СК „Хаджи Димитър” Даниел Дичев. За него като, че ли свикнахме с призовите  места и отличията. Оказа се, че 2011 година за Дичев бе най-неуспешната от към кариера и очаква с нетърпение да я изпрати.

Той каза, че треньорите в националния отбор са един от факторите, който е допринесъл за неговия спад. Дичев се замисля, а и има предложения да се състезава за друга страна, ако тези треньори продължат да водят подготовката на представителния тим на България.

“Не сме удобни понякога. Направих тежка контузия в разгара на подготовката за Европейското първенство. Тази година е нулева за мен, но гледам напред и продължавам”, сподели Дичев.

Още от разговора в звуковия файл.

Личният наставник на джудистите Георги Велев обяви, че е много щастлив от успеха на Герчев.

“Това е мечтата на всеки треньор. Ще бъда напълно щастлив, когато и Даниел Дичев стане европейски шампион. Следващите ни цели вече са за Олимпиадата”, каза Велев, но за коячуйте в звуковия файл.
Треньорът на националите по хандбал се прицели в победа срещу Турция

Първият двубой е утре на родна земя

Александър Николов е „Спортист на София“ за 2025 г.

Най-добрият реализатор от световното по волейбол заслужи званието с голяма преднина и с подгласници Алберт Попов и Тервел Замфиров 

Люк Литлър посяга към безсмъртието в дартса (ВИДЕО)

Люк Литлър стана за втори пореден път световен шампион по дартс, с което добави към банковата си сметка един милион британски лири и си гарантира първото място в световната ранглиста поне до началото на октомври. 

Данаил Полишев е 29-и на Световната купа по фехтовка за младежи

Сънародникът ни остана на крачка от топ 16

Двама българи ще участват на бадминтон турнир в Талин

Димитър Янакиев и Илиян Стойнов ще представят страната ни

Карлос Насар остана извън топ 10 за най-добър спортист в света

Журналистите избраха атлет и футболистка за №1