Манчестър Сити би Дортмунд с дузпи в Шанхай (ВИДЕО+СНИМКИ)

Американски тийнейджър изравни с късен гол за Борусия, Гуардиола заложи на 3-5-1-1

Борусия Дортмунд стигна до равенство 1:1 срещу Манчестър Сити с гол в последните секунди на добавеното време, но впоследствие загуби с 5:6 след изпълнения на дузпи в мач от турнира за Международната купа на шампионите.

Новият наставник на „гражданите” Хосеп Гуардиола заложи на тактическа постройка 3-5-1-1 и бе на път да стигне до успеха още в редовното време, но 17-годишен американец изравни за „жълто-черните” с последния удар в срещата.

Иначе резервата Серхио Агуеро откри резултата за Сити в 79-ата минута след асистенция на друг футболист, влязъл на почивката – Давид Силва.

След това Дортмунд натисна в опит да изравни и стори това след изтичането на 5-минутното добавено време, назначено от съдията.

В 96-ата минута германският тим, разбил в петък другия манчестърски тим – Юнайтед с 4:1, изпълни бързо един корнер и свари неподготвена „небесносинята” защита.

Шинджи Кагава подаде на Кристиан Пулишич и той успя да изравни – 1:1.

Така в крайна сметка се стигна до дузпи, които започнаха изключително любопитно.

Алейш Гарсия и Феликс Паслак пропуснаха съответно за Сити и Дортмунд, а следващите пет изпълнения на двата тима бяха точни.

След това Рахим Стърлинг пропусна, ала това стори и Якуб Ларсен, който можеше да донесе успеха на Дортмунд.

После обаче Тасенде бе точен за „гражданите”, докато Микел Мерино пропусна за „жълто-черните” и в крайна сметка Манчестър Сити спечели.

Следващата контрола на тима, воден от Гуардиола, е срещу Арсенал на осми август.

Борусия Дортмунд пък ще играе три дни по-рано със Съндърланд.

Джака за победата над Рома: Направихме важна крачка към финала