Носителят на "Златната топка" ще се определя отново от журналисти

Носителят на "Златната топка" ще се определя отново от журналисти

France Football и ФИФА не успяха да постигнат споразумение за продължаване на сътрудничеството си

Най-престижната индивидуална награда във футбола "Златната топка" вече няма бъде под егидата на ФИФА. Най-добрият футболист за годината ще се определя само от жури, съставенж от журналисти, без гласовете на селекционерите и капитаните. 

 

Причината за това е, че създадетелите на трофея - France Football - и ФИФА не успяха да постигнат споразумение за продължаване на сътрудничеството си. 

 

Очаква се и че ще се върне старият приз, който световната футболна централа връчваше всяка година - „Играч на годината на ФИФА“.

 

Между 1956 година и 2010 година "Златната топка" беше давана от журналистическо жури. 

 

През 2010 година тогавашният президент на ФИФА Сеп Блатер заплати 15 милиона евро на Grupo Amaury, мажоритарни акционери на France Football, и двете награди се сляха. 

 

Първият носител на обединената „Златната топка“ през 2011 година стана Лионел Меси. Последният победител, който взе отличието през 2010 година, когато „Златната топка“ все още се връчваше индивидуално от „France Football“ отново е Меси.

Алекс Николов е №1 за октомври в Италия

Волейболистът отбеляза 96 точки в първите 4 мача на отбора си

Феновете на ЦСКА с шествие преди дербито с Левски

"Червените" запалянковци се събират на ул. "Цар Иван Асен" в 12:30 ч

Уикенд с една парола: "Синьо-червеният" вечен мач на България

Големи сблъсъци в Манчестър, Лондон и Болоня в тираж №90 на игрите на "Спорт тото 1"

Георги Миланов: Левски трябва да играе умно

"Всяка една грешка може да бъде фатална", каза халфът

Официално: Нападател напусна Монтана

Двете страни се разделиха по взаимно съгласие

Нагелсман повика дебютант и върна Сане в националния отбор на Германия

Маншафта ще гостува на Словакия и приема Словакия в квалификациите за Мондиал 2026

Задържаха фена, ударил с бутилка вратаря на Ботев Пд

Привърженик на Локомотив Пловдив, който хвърли бутилка и уцели вратаря на Ботев Пловдив Даниел Наумов по време на дербито, е бил задържан, съобщава TrafficNews.

Халф подписа нов договор с ЦСКА 1948

Халфът на ЦСКА 1948 Марто Бойчев подписа нов договор с клуба, анонсира благодетелят на отбора Цветомир Найденов. 

Кралев: Направихме важна крачка в борбата със спортното хулиганство

Бившият министър на младежта и спорта и настоящ депутат Красен Кралев изрази задоволство от приетия на първо четене Законопроект за безопасността и сигурността по време на спортни мероприятия