Левски удари Черно море с куп юноши и сърцата игра (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сините записаха първа победа като гости през пролетта

Левски постигна първа победа като гост през пролетния полусезон. Сините се наложиха с 1:0 над Черно море в Каварна в 31-ия кръг, като пропуснаха много положения и с това да победят по-убедително. Моряците на Гонзо, които играха с човек по-малко от 70-ата минута, пък почти нямаха ситуации пред вратата на завърналия се Ники Кръстев.

Бабатунде Адениджи и Амаду Сукуна се скъсаха да пропускат. Веднъж обаче френският нападател намери мрежата зад Михайлов с първия си гол със синия екип.

Сините на Николай Митов, които реагираха по най-добрия начин на загубата с 0:3 от ЦСКА-София, дърпат само за няколко часа пред червените с 3 точки на второто място. Червените приемат Дунав от 20 ч на „Армията”.

Левски, който излезе с нов капитан в лицето на защитника Александър Др. Александров и половин нов състав, пое контрола над топката от самото начало.

Амаду Сукуна и Бабатунде Адениджи, които играеха заедно, излязоха по два пъти на чисти позиции, но ударите им все бяха блокирани, а последна стена се оказваше вратарят Емил Михайлов. Веднъж и Михаил Венков изчисти от голлинията.

Черно море играеше на контри и положенията им се ограничиха до далечни удари на Балджийски и Жоро Илиев. Веднъж завърналият се под рамката Николай Кръстев трябваше да се намесва решително.

Левски закономерно стигна до гол преди почивката. При контра, подета от Ал. Александров, за когото останаха съмнения за нарушение, Нар спринтира по левия фланг и пусна на дузпата за Сукуна, който завъртя в обратния горен ъгъл за 1:0.

Сините вкараха гол за първи път след три „сухи” кръга (не се брои автоголът на Будинов при 1:1 с Дунав).

Георги Иванов-Гонзо реагира на почивката, извършвайки двойна смяна. Коконов и Костадинов замениха Балджийски и Пируло.

Действията в първите 15 минути на втората част се развиваха в половината на гостите. Веднъж Венков бе оставен непокрит и стреля параболично с глава, пращайки с малко над вратата.

Нервите на моряците не издържаха и 20 минути преди края те останаха с човек по-малко. Ондрей Сукуп удари с ръка Франсис Нар, а съдията Ангел Ангелов вдига втори жълт и съответно червен картон на защитника.

Левски можеше да реши всичко в 77-ата минута, когато Адениджи бе изведен на чиста позиция след шпагат на Стефан Станчев в краката на Сукуна, но нигериецът би леко над напречната греда в десния ъгъл. Две минути по-късно Франсис Нар открадна от младия Мартин Костадинов, но прехвърли вратата.

В края Ники Митов освежи играта с включването на юношите Юруков и Боримиров, които се бориха за всеки сантиметър терен и не позволиха на моряците да стигнат до изравнително попадение.