Левски продава и Бурабия за половин милион евро

Левски продава и Бурабия за половин милион евро

Халфът преминава в Коняспор

Мехди Бурабия е напуснал лагера на Левски в Правец, за да преговаря за договор с друг клуб. 

Както съобщихме снощи, мароканският халф не тренира в понеделник със своите съотборници и се очаква в близките дни да премине в редиците на турския Коняспор.

Бурабия е един от най-важните играчи в състава на Николай Митов, но е получил предложение за над два пъти по-голямо възнаграждение в Турция.

Левски първоначално е отхвърлил оферта на стойност близо 250 хиляди евро за 25-годишния халф, но втората е била значително по-добра и ръководството на "сините" е приело да се раздели с Бурабия. Сумата е около половин милион евро, колкото ще получат "сините" и от трансфера на Божидар Краев в датския Мидтиланд.

Така Левски ще остане без почти цялата си халфова линия от миналия сезон, след като Георги Костадинов и Джереми Де Ноойер напуснаха със свободни трансфери. 

Българският национал е пред трансфер в Макаби Хайфа, така че "сините" ще трябва да разчитат на изцяло нова полузащита през новия сезон.

Той започва след малко повече от седмица с мач срещу Сутиеска (Черна гора) на 29 юни от първия предварителен кръг на Лига Европа

Официалните нови попълнения на "Герена" към момента са Серджиу Буш, Иван Горанов, Александър Любенов, Жуниор Мапуку, Георги Ангелов, Антонио Вутов, Милош Цветкович и Васил Панайотов.

Днес е първата от общо двете летни контрола на "сините" преди старта на евроучастието им.

В 17:00 часа възпитаниците на Николай Митов ще се изправят срещу Черно море на Георги Иванов-Гонзо. 

Спарингът ще се проведе в Правец, където столичани са на лагер. Приятелската среща няма да бъде излъчвана пряко в клубния канал, както и няма да бъдат допускани камери на други медии, съобщиха "сините" тази сутрин. 

Зам.-изпълнителният директор на БФС започва обучение в MESGO IX

Заместник изпълнителният директор на Българския футболен съюз Добрин Гьонов ще бъде част от деветото издание на MESGO - Executive Master in Global Sport Governance, една от най-престижните международни образователни програми в областта на управлението на спорта.

Именити бразилци помагат на новите шефове в Левски

Едни от най-известните бразилски играчи от близкото минало помагат на новите шефове на Левски, съобщава „Мач Телеграф“.

Ясна е програмата на Левски до събота

Левски разкри програмата си до събота. Тогава "сините" ще се изправят срещу Спартак Варна в мач от 6-ия кръг на Първа лига.

От Университатя Крайова: Бяхме почти приключили сделката с Рейналдо, Левски го взе на другия ден

На всички в Университатя Крайова още им тежи за загубата от Левски и най-вече от това, че вина за отпадането на тима има Рейналдо.

Браво! Илиев и Димитров попаднаха в идеалния отбор на кръга в турската Лига 1

Двамата се отчетоха с голове за отборите си

Андрей Йорданов: Мисля, че сме подготвени, отиваме за добър резултат

Фланговият футболист на ЦСКА Андрей Йорданов говори преди заминаването на "червените" за Крит.