Първенство по лека атлетика се провежда в Сливен

Първенство по лека атлетика се провежда в Сливен

С възрастовата група - юноши и девойки от 8 до 10 клас в Сливен продължава първенството по лека атлетика от календара на Ученически игри 2009.

С възрастовата група - юноши и девойки от 8 до 10 клас в Сливен продължава първенството по лека атлетика от календара на Ученически игри 2009.

В общинския кръг от надпреварата участват пет отбора в дамското и седем отбора в мъжкото направление. Състезанието се провежда на обновения стадион „Хаджи Димитър”.

Участниците ще определят отборите, които ще представят общината на областно ниво. Дисциплините, на които се състезават участниците са беговите – 100, 200, 400, 1500 метра и щафети 4х100 метра, както и техничните – скок на дължина и тласкане на гюле, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Саръбоюков ще участва на турнир по лека атлетика в Инсбрук на 13 юни

Атлет номер 1 на България Божидар Саръбоюков ще скача на площада в Инсбруk

Швейцарска атлетка в шок от постижение на 800 м

Швейцарската лекоатлетка Одри Веро заяви, че изобщо не е очаквала да победи олимпийската шампионка на 800 метра Кийли Ходжкинсън, а още по-малко да го направи с третия най-добър резултат за всички времена.

40 победи по-късно: Дуплантис загуби състезание

Шведът остана втори на родна земя в Стокхолм

Антонов постави нов национален рекорд на 400 м

Васил Антонов (Радуканови, Видин) постави нов национален рекорд на 400 метра за юноши под 18 години - 47.34 секунди по време на Държавното първенство по лека атлетика в София.

Христо Илиев със сребро на 100 метра в Гърция

Българинът записа време 10.26

Саръбоюков: Благодарен съм за подкрепата на всички българи

Спечелилият злато в скока на дължина на Диамантената лига в Рим Божидар Саръбоюков изрази радостта си от това, че чувства сериозна подкрепа от българите след поредния голям успех в кариерата си