НЕОЧАКВАНО: Нианг вдъхнови Сенегал за успех над Полша (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Лъвовете от Теранга" с историческо постижение

Сенегал постигна ценен успех с 2:1 над Полша в последния мач от първия кръг в груповата фаза на Мондиал 2018.

Двубоят в Москва от група „Н“ бе и дебютен между съперниците, а първи гол за страната си в най-подходящия момент вкара М‘Байе Нианг.

23-годишният нападател, преминал като свободен агент от Милан в Торино това лято, донесе успеха след фрапантна грешка в полската отбрана, а и бе с основна заслуга за първия гол в срещата, дошъл след рикошет.

Така "Лъвовете от Теранга" се превърнаха в първия отбор от Африка, постигнал победа на Мондиал 2018.

Те показаха скоростен и прагматичен футбол, докато поляците бяха безидейни в атака, въпреки сериозните имена в предни позиции като Роберт Левандовски и Аркадиуш Милик.

От самото начало на срещата тимът на Алиу Сисе бе по-опасен в нападение, но сенегалците имаха нужда от късмет, за да поведат в резултата.

В 18-ата минута Нианг бе изведен в отлична позиция, но вместо да подаде към непокрития до точката за дузпа Садио Мане, той отправи много разочароващ изстрел покрай вратата.

В 37-та обаче халфът на Евертън Идриса Гей стреля от далечно разстояние, след като Нианг се пребори за топката, а ударът се отби от полския бранител Тиаго Чонек и излъга Войчех Шчесни, макар че в крайна сметка попадението бе записано като автогол на името на Чонек.

Така почивката дойде при минимален аванс в полза на Сенегал, а по време на паузата селекционерът на Полша Адам Навалка направи една промяна, която даде резултат и тимът започна по-силно втората част.

Още в началото й Роберт Левандовски се разигра и първо се измъкна от защитата на Сенегал, но бе фаулиран, след което изпълни чудесно свободния удар, ала Кадим Ндиайе показа класа и спаси.

Когато изглеждаше, че „Дружина полска“ може да стигне до изравнителен гол, опонентът стигна до второ попадение, дошло след поредица от грешки.

Първо Кричовяк върна опасно една топка назад, след като не забеляза Мбайе Нианг в собствената си половина, а Чонек и Шчесни не се разбраха кой да вземе топката и Нианг ги изпревари, за да отбележи безпроблемно за 2:0.

Тимът на Адам Навални не са отказа да търси обрат в двубоя и успя да върне един гол в 86-та минута, когато Кричовяк се разписа с глава след центриране от статично положение на Желински.

За повече обаче поляците нямаха сили.

Във втория си мач в неделя те ще срещнат Колумбия, докато Сенегал се изправя срещу Япония.