Байерн излезе от калта след 4:0 над Айнтрахт

Разбитият от Барселона тим на Байерн успя най-сетне да постигне победа. Играчите на намиращия се пред уволнение Юрген Клинсман разбиха с 4:0 Айнтрахт и поне за малко накараха феновете да позабравят позорните поражения с 1:5 и 0:4 само за седмица от Волфсбург и Барселона.

Баварците бяха пределно мотивирани още от самото начало и поведоха с гол още в 3-ата минута. Рибери бе автор на първия гол, след като разстреля от над 20 метра вратаря Ока Николов.

В 17-ата минута Лука Тони направи резултата 2:0. Рибери центрира, а Тони намери по прекрасен начин топката от въздуха.

Десет минути преди края на първата част Лусио съвсем реши мача, след като реализира с глава, оставен непокрит в наказателното поле след изпълнение на корнер.

Още с началото на втората част дойде и последният гол в мача. След удар на Тони, Ока Николов изби, но Швайнщайгер добави топката във вратата.

До края на мача настоящите шампиони изпуснаха още няколко шанса, като близо до попадение бяха Тони и Швайнщайгер.

Последните 10 минути гостите доиграха с 10 човека, след като в Кьолер от гостите получи контузия, а Фридхлем Функел вече бе направил и трите си смени.