Аоияма с по-висока заплата след Нова година

Аоияма с по-висока заплата след Нова година

Вижте по колко йени ще прибира на месец българинът

Съветът на директорите на японската асоциация по сумо взе решение да повиши заплатата на всички борци в професионалната лига, считано от 1 януари 2019 г.
 
Средното увеличение за най-горните две нива - висшата дивизия "макуучи", където се състезава българинът Даниел Иванов-Аоияма, и вторият ешелон "джурьо", ще е 6-7%.
 
Съгласно новите правила от Нова година всеки йокозуна ще получава месечно възнаграждение в размер на 3 млн. йени (€23 400), всеки озеки - 2,5 млн. йени (€19 500), всеки секиваке и комусуби - 1,8 млн. йени (€14 000), а всеки маегашира - 1,4 млн. йени (€10 900).
 
Именно по толкова ще прибира всеки месец Даниел Иванов, който бе с ранг 12-и маегашира в последния турнир за Купата на Императора във висшата дивизия "макуучи". Аоияма завърши с положителен баланс от 11 победи и 4 загуби в надпреварата, което почти сигурно ще го изкачи нагоре в ранглистата и той ще се доближи до по-предния ранг – комусуби.
 
Сумистите във втора дивизия пък ще заработват по 1,1 млн. йени (€8600) на месец. Промени в заплащането ще има и в по-долните дивизии.
 
Освен Даниел Иванов, България има още един представител в професионалната лига на Япония. Това е ученикът на Калоян Махлянов-Котоошу - Венцислав Кацаров-Торакио. Той все още не се е изкачил нагоре по стълбичката и за сега се състезава в четвъртия ешелон - "санданме".

 

"Джиро д'Италия" излязло два пъти по-скъпо от предвиденото

Домакинството на "Джиро д'Италия" е излязло с близо 50% по-скъпо от първоначално предвиденото.

Добър старт на Стилияна Николова на Световната купа в Италия

Европейската вицешампионка Стилияна Николова започна отлично втория състезателен ден със съчетанията си с бухалки и лента на Световната купа по художествена гимнастика в Милано (Италия).

Гръцките медии с подробности за инцидента, при който загина синът на Весела Лечева

Гръцките медии съобщават за инцидента със сина на председателя на БОК Весела Лечева.

Иван Пашов и „Съвет за спортно развитие – Пловдив“ организираха спортен празник за хора с увреждания: Няма ограничения за човешкия дух

Събитието се проведе съвместно с регионалната структура на „Съюз на инвалидите в България“, в него участва и паралимпийската шампионка Иванка Колева

Тадей Погачар си върна първото място в "Тур дьо Франс"(ВИДЕО)

След безапелационна победа в първия класически планински етап

Томас Бах поздрави Весела Лечева

Почетният президент на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах поздрави Весела Лечева, след като тя встъпи официално в длъжност като председател на Българския олимпийски комитет (БОК).