ОБЗОР: Юве и Милан с ремита в Италия след Коледа (РЕПОРТАЖИ)

Столичните Лацио и Рома записаха успехи, вижте всички резултати

Лацио победи като гост Болоня с 2:0 в историческия първи кръг от италианската Серия А, игран по Коледа, а по този начин се възползва от грешката на Милан по-рано през деня и взе аванс от 3 точки на четвъртото място в класирането.

Момчетата на Симоне Индзаги се наложиха над тези, предвождани от по-големия му брат – Филипо, реализирайки по едно попадение преди и след почивката.

В 31-ата минута Луис Фелипе откри резултата, който бе оформен в последната 90-а от Сенад Лулич.

Така домакините останаха без успех в 11 поредни мача от Калчото, докато столичани са еднолично на четвъртото място след XVIII кръг.

Изненада в него бе равенството 2:2 в Бергамо между Аталанта и Ювентус, дошло след гол на появилия се като резерва Кристиано Роналдо.

Шампионите от Торино играха с човек по-малко почти цяло полувреме, а изравнителното попадение на португалската суперзвезда дойде в 78-ата минута.

Въпреки това, Ювентус остава убедителен лидер в първенството с 50 точки и има с 9 повече от втория Наполи, който загуби от Интер в дербито на кръга.