От Танак с убедителна победа в Рали Швеция

От Танак с убедителна победа в Рали Швеция

Естонецът с успех във втория кръг на Световния рали шампиона

Естонците От Танак и Мартин Ярвеоя с Тойота Рейсинг спечелиха Рали Швеция, втори кръг от календара на Световния рали шампионат.

Така двамата повеждат и в генералното класиране след Монте Карло и Швеция. Финландецът Есапека Лапи със Ситроен завърши втори на +53.7 от победителя. Трети с Хюндай се нареди Тиери Нювил, който остана само на 3 секунди от втората позиция.

Шесткратният световен шампион Себастиян Ожие, който спечели първото състезание за сезона изгуби всякакви надежди за класиране в топ 10 още в петък, когато се блъсна в снежна преспа и се наложи да се оттегли от състезанието. В общото класиране Танак води с 47 точки следван от Нювил с 40 и Ожие с 31.

Рекордна посещаемост в MotoGP тази година

За втора поредна година организаторите на MotoGP обявиха рекордна посещаемост в хода на своя сезон, а увеличението спрямо сезон 2024 е с над половин милион души

Бедзеки спечели финалното състезание в Moто GP

Mарко Бедзеки води от самото начало до финала и спечели състезанието за Голямата награда на Валенсия в 22-ия и последен кръг от шампионата по мотоциклетизъм в клас Мото GP

Алекс Маркес спечели спринта преди Гран при на Валенсия в Мото GP

Алекс Маркес спечели спринтовото състезание преди Гран при на Валенсия в Световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Мото GP.

Марко Бедзеки с триумф в MotoGP

Италианецът почти си подпечата място в топ 3

Себастиен Ожие спечели Рали Япония

Френският пилот на Тойота запази шансове за световната титла в Саудитска Арабия

Алекс Маркес спечели спринта в Португалия от предпоследния кръг на сезона в MotoGP

Испанецът Алекс Маркес от тима на Грезини Рейсинг спечели спринтовото състезание в Португалия, част от предпоследния кръг за сезона в MotoGP.

Добри новини за състоянието на Ноа Детвилер

Лекарите отстранили далака на швейцареца

Съобщиха кой ще замени контузения Марк Маркес в MotoGP

Николо Булега ще кара в заключителните два кръга от сезона

Дженсън Бътън приключи с моторните спортове

Световният шампион във Формула 1 - Дженсън Бътън, обяви своето оттегляне от моторните спортове