Глазгоу е син! Рейнджърс срази шампиона Селтик (ВИДЕО)

Тимът на Стивън Джерард надделя с 2:0 над вечния си градския враг в дербито на "Старата фирма"

Рейнджърс изравни победите срещу Селтик през този сезон. Тимът, воден от Стивън Джерард, надделя с 2:0 над вечния си градския враг в дербито на "Старата фирма" в среща от предпоследния 37-и кръг на шотландската Висша лига.

Герои за "сините" на "Айброкс" бяха Джеймс Тавърниър (2) и Скот Арфийлд (63), които се разписаха по веднъж в мача. Това е шести пореден успех на Рейнджърс в последните няколко седмици.

Въпреки загубата, Селтик вече е шампион на Шотландия, след като си осигури титлата преди седмица при успеха над Абърдийн с 3:0. Кръг преди края Селтик е първи с 74 точки, на 6 пред големия си враг, който е втори (78 т.).

През този сезон двата тима си размениха по две победи. Селтик взе успехи у дома с 1:0 и 2:1, докато Рейнджърс спечели на два пъти на "Айброкс" с 1:0 и 2:0.

Успехът е под №161 за Рейнджърс над Селтик в един от най-играните мачове в историята на футбола. Селтик е със 157 победи, при 99 равенства в 417-те срещи между двата тима.

Рейнджърс си осигури първа двойна победа над Селтик в двубоите у дома за първи път от седем години насам.

Само две минути след началото Тавърниър изненада всички след изненадващ пряк свободен удар, който никой не изчисти и в крайна сметка заблуди вратаря на гостите. През втората част Арфийлд оформи крайното 2:0 след прекрасно разсичащо подаване на Глен Камара. Легендата Джърмейн Дефоу пропусна топката под краката си, а тя стигна до Арфийлд, който от няколко метра матира Скот Бин.

Рейнджърс - Селтик 2:0
1:0 Джеймс Тавърниър (2)
2:0 Скот Арфийлд (63)

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)