Начев с личен рекорд на троен скок

Начев с личен рекорд на троен скок

Синът на Катя Дафовска записа силни резултати в САЩ

Финалистът от европейски първенства за юноши Георги Начев подобри личния си рекорд на троен скок във Фейтвил, Северна Каролина.
 
Атлетът от Ямбол, който учи в университета на Мисури от 2018-а, постигна 15.84 (1.3) и зае третото място в тази дисциплина.
 
Така Начев затвърди международния норматив за участие в Европейското първенство за младежи и девойки под 23 години в Йевле, Швеция през юли. Изискването на БФЛА за този шампионат е 15.95 м. Досегашният топ резултат на Начев бе 15.75 от 2017-а година.
 
Съотборникът на Начев в Мисури – Мартин Проданов също участва в това състезание. Синът на олимпийската шампионка в биатлона Екатерина Дафовска записа 1:50.56 мин. в сериите на 800 м и 1:56.46 мин. на финала след тежка програма на 1500 м. В по-дългата дисциплина Мартин бяга 3:49.79 мин. в сериите и 3:50.52 мин. във финала.
 

 

Шефът на Световната атлетика коментира ниската пощаемост на Европейското във Великобритания

Президентът на Световната Атлетика Себастиан Коу омаловажи опасенията, че ниската посещаемост на Европейското първенство по лека атлетика в Бирмингам (Великобритания) може да попречи на кандидатурата на Лондон за домакинство на Световното първенство през 2029 година.

Очакват се рекордните 11 000 участници на Wizz Air Sofia Marathon 2026

Рекордните около 11 хиляди бегачи се очаква да се включат в Wizz Air Sofia Marathon 2026 с пет дисциплини в два дни, обявиха организаторите на проявата, която ще се състои на 10 и 11 октомври по улиците на българската столица.

От момичето-чудо до европейския подиум: Историята на Александра Начева

На 17 години беше световна и олимпийска шампионка при девойките. На 22 остана на сантиметри от европейски медал при жените, а две седмици по-късно лежеше в болница със счупен глезен.

Начева след европейския бронз: Заслужавах го

После направих един уникален опит с много малък фаул

Британка спечели втора европейска титла в спринта

Представителката на домакините Ейми Хънт спечели второ злато в спринта на европейското първенство по лека атлетика в английския град Бирмингам.

България с втори медал от Европейското първенство по лека атлетика! (ВИДЕО)

Александра Начева с невероятно представяне на троен скок