Пирин изненада неприятно Славия с гол в добавеното време

Пирин поднесе изненадата в първия мач от 24-ия кръг на „А” група, след като победи като гост Славия с 3:2 и вече до голяма степен си осигури оставането в елита. Мачът бе много динамичен, а още до почивката зрители видяха четири попадения.

Пирин поднесе изненадата в първия мач от 24-ия кръг на „А” група, след като победи като гост Славия с 3:2 и вече до голяма степен си осигури оставането в елита. Мачът бе много динамичен, като двата отбора се стремяха да стигнат до победата през всичките 90 минути, но късметът бе на страната на „орлетата”, които показаха огромно желание и воля да стигнат до трите точки. Тази загуба пък е пета поред за тима на Славия, като не е изключено поражението да доведе до сериозни катаклизми в тима от квартал „Овча купел”.

Домакините започнаха мача много добре, а удари на Бето и Асен Николов максимално затрудниха защитата и вратаря на Пирин. Противно на логиката „орлетата” откриха резултата в 10-ата минута, а Даниел Пеев попадна в прегръдките на своите съотборници. Драги Коцев проби по дясното крило и нахлу в полето на „белите”. Македонецът върна топката на границата на малкия пеналт, а оттам Младенов хладнокръвно простреля вратаря Емил Петров за 0:1. Домакините реагираха като ужилени и само шест минути по-късно резултатът бе изравнен. Галин Иванов центрира от корнер, капитанът на Славия Йордан Петков надскочи бранителите на „орлетата” и насочи топката в левия ъгъл на вратата пазена от Галев.

В средата на полувремето Галин Иванов се сблъска със своя съотборник Мартин Кавдански, а младежкият национал бе откаран в Пирогов. Там бе установено, че той е с комоцио и има счупване на ушната мида. В 32-ата минута Дубала върна триково с пета към бразилеца Бето, който стреля много силно в долния десен ъгъл на вратата на Пирин, а за вратаря Галев остана само да извади кълбото за втори път от мрежата си. Няколко минути по-късно Бранислав Ристич стреля коварно от 25 метра, но топката мина на сантиметри над вратата.

Във втората минута на даденото за първата част продължение Пирин съумя да изравни резултата, не и без помощта на защитата на „белите”. Капитанът Петков не успя да подаде точно към свой съотборник, Спас Делев открадна топката и с много техничен удар под плонжа на Петров възстанови равенството.

В началото на второто полувреме отново младият нападател на благоевградчани стреля опасно, но този път Петров внимаваше и парира удара му. В 57-ата минута Владимир Иванов проби отдясно и центрира в наказателно поле на Славия, Ристич стреля хубаво с глава, но ударът му мина на сантиметри от вратата на Галев. И когато срещата отиваше към закономерно равенство, „орлетата” организираха опасна контраатака чрез Драги Коцев в добавеното време на двубоя. Македонецът влезе в наказателно поле на столичани и с много прецизен изстрел в десния ъгъл матира Петров и прати в делириум феновете и ръководството на Пирин.

След тази победа „орлетата” се изкачиха на 10-ото място в класиране с актив от 28 точки, а Славия остава на 6-ата позиция с 30 т.