Клоп: Ако не харчим като другите, няма да сме конкурентни

Клоп: Ако не харчим като другите, няма да сме конкурентни

До момента Ливърпул не е направил нито един входящ трансфер

Мениджърът на "Ливърпул" Юрген Клоп даде интервю за германската ZDF, в което заяви, че клубът е длъжен да "харчи пари", за да бъде конкурентноспособен на грандовете на Стария континент.

Носителят на Шампионската лига за изминалия сезон похарчи близо 200 млн. евро за Алисон, Наби Кейта, Фабиньо и Джердан Шакири миналото лято, а те имаха основен принос за триумфа, както и за второто място във Висшата лига.

Любопитното е, че през 2016 г., след като "Манчестър Юнайтед" привлече Пол Погба, Клоп коментира, че "червените дяволи" са платили "много пари".

"Пазарът се промени повече от това, което очаквах, но стоя зад думите си. Може би преводът на изказването ми бе загубен. Тогава казах, че ако стигнем точка, в която футболът е пленен изцяло от парите, то тогава ще напусна. Все още се усещам така”, каза Клоп, цитиран от bTV.

"Ливърпул е амбициозен клуб, а ако не харчим същите пари като другите, то няма да сме конкурентни на тях. Всеки харчи пари и ние трябва да правим същото”, допълни той.

Засега клубът от "Анфийлд" няма нито един входящ трансфер това лято.

НА ЖИВО: Франция - Ирак 1:0 (ПРЕКРАТЕН ЗАРАДИ БУРЯ)

Следете мача от Мондиал 2026 на живо с нас тук

Кирил Десподов и ПАОК с нов треньор начело

Италианец поема гръцкия тим

Двама защитници напуска Реал Мадрид

Раул Асенсио и Фран Гарсия се очаква да напуснат Реал Мадрид това лято, предава авторитетният италиански журналист - Фабрицио Романо

Тотнъм влиза в преговори с Ливърпул за Гакпо

Тотнъм Хотспър е започнал разговори с Ливърпул относно възможността да привлече Коди Гакпо през летния трансферен прозорец

В Италия избраха нов президент на футбола

Италианският футбол има нов лидер в лицето на Джовани Малаго

Моуриньо поиска Мак Алистър от Ливърпул

Завърналият се начело на Реал Мадрид Жозе Моуриньо е определил Алексис Мак Алистър като основната си трансферна цел за подсилване на халфовата лития на „белите“ през лятото, твърди El Nacional