Меси с червен картон при отмъщението на Аржентина за финала преди три години (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси с червен картон при отмъщението на Аржентина за финала преди три години (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гаучосите" надвиха Чили за бронза на Копа Америка

Аржентина е бронзовият медалист на Копа Америка 2019. "Гаучосите" си отмъстиха на днешния си съперник Чили за загубата във финала на надпревата преди три години, когато чилийците грабнаха златото след дузпи, като днес спечелиха с 2:1. 

Мачът се отличи с доста атакуващ футбол и от двата отбора и с два червени картона, получени от Гари Медел и звездата на аржентинците Лионел Меси.

Срещата започна добре за аржентинците, като още в 7-та минута Агуеро стреля неточно, а пет по-късно нападателят на Сити откри резултата. 

В 20-та минута Лео Меси стреля, но Ариас спаси. Само две по-късно Паоло Дибала удвои аванса на "гаучосите". 

Мачът изглеждаше да е безпроблемен за аржентинците, но в 37-та минута Лео Меси и Гари Медел влязоха в сериозна разправа, при която главният съдия изгони и двамата преди почивката. Това беше едва вторият червен картон на Меси в кариерата му, като първият е от 2005г. при дебюта му за националния отбор.

След полувремето Чили започна много по-активно и в 59-та минута Артуро Видал намали за 1:2. 

Аржентина вдигна темпото веднага след попадението и малко след час игра Паредес и Таляфико стреляха опасно, но и в двата случая топката мина покрай целта. 

В 72-та минута Варгас стреля точно, но в ръцете на Армани, а в самия край Чили спечели пряк-свободен удар на добра позиция, но Артуро Видал изпрати топката покрай целта. 

Мексико ще играе с Португалия на реновирания “Ацтека”

Контролата ще бъде два месеца и половина преди началото на Мондиал 2026

Аржентински национал иска нова световна титла

Аржентинският национал Енцо Фернандес заяви, че всички в тима вече мислят за предстоящото Световно първенство по футбол през 2026 година, а като отборът на Аржентина ще се опита да защити титлата, която спечели през 2022-а в Катар.

Тръмп ще тегли жребия за Световното пъвенство

Американският президент на САЩ Доналд Тръмп е потвърдил, че ще присъства при тегленето на жребия за Световното първенство по футбол следващото лято, което ще се проведе в САЩ, Мексико и Канада.

Търсят детайли около новия съдебен процес за смъртта на Марадона

В Аржентина ще се проведе днес предварително изслушване, за да се уточнят детайлите около новия съдебен процес за смъртта на Диего Марадона, предаде АФП.

Анчелоти предупреди Винисиус

Иска го напълно здрав

ФИФА ще разкрие актуализираната програма за Мондиал 2026

В пряко глобално излъчване 24 часа след жребия

Меси чупи световен рекорд (ВИДЕО)

Нападателят на Интер Маями Лионел Меси направи асистенция при победата с 5:1 над Ню Йорк Сити във финалния плейоф в Източната конференция на МЛС и вече е номер 1 по този показател в историята на футбола.

Томас Мюлер срещу Лионел Меси на финал в МЛС (ВИДЕО)

Ванкувър победи Сан Диего

Голов рецитал прати Интер Маями и Меси на финал в МЛС (ВИДЕО)

"Чаплите" спечелиха Източната конференция след бой над Ню Йорк Сити