Алисон с рекорд, ако не допусне гол тази вечер

Алисон с рекорд, ако не допусне гол тази вечер

Той не е инкасирал попадение от над 680 игрови минути

"Ако знаех, че Алисон е толкова добър, щях да платя на Рома два пъти повече пари", каза мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп в даден етап от миналия сезон.

26-годишният страж днес може да се превърне в четвъртия вратар на Копа Америка, който не е допускал гол през целия турнир.

За последно Алисон бе преодолян на 26 март в контролата с Чехия (3:1).

След това в 7 поредни срещи и общо 683 минути той не е инкасирал попадение.

Първият вратар, който е финиширал Копа Америка, без да му е отбелязан гол, е уругваецът Кайетано Сапорити (30 г. през 1917-а.

Последният е Оскар Кордоба (31 г.) от Колумбия през 2001-а.

Любопитното е, че те двамата, както и Алисон, са играли у дома на турнира.

С подобно постижение може да се похвали и аржентинецът Америко Тесориере (22 г.) през 1921-а.

За първи път от 18 години пък шампионът може да финишира без допуснат гол.

Уругвай първи може да се похвали с подобно постижение през 1917-а, а селесте повтори упражнението през 1987-а.

Аржентина го стори през 1921-а, а Колумбия през 2001-а.

 
Неймар каза: Край!

 Неймар обяви края на 16-годишната си кариера в националния отбор на Бразилия по футбол.

Сеп Блатер скочи на Инфантино и Тръмп

Близките отношения между президента на ФИФА Джани Инфантино и президента на САЩ Доналд Тръмп вредят на футбола.

Кристъл Палас иска японски нацинонал

Японският национал Такехиро Томиясу участва в тренировки на английския футболен клуб Кристъл Палас и беше включен в предсезонното турне на тима в Италия, съобщава "Скай Спортс".

Жълт картон за Инфантино: Конгресът на САЩ разследва шефа на FIFA за тайни сделки с Тръмп

Има един момент, в който трябва да си признаем истината - Мондиал 2026 отдавна спря да бъде просто за футбол.

Тунис назначи нов треньор

Моин Шаабани бе назначен за старши треньор на националния отбор на Тунис, съобщи Тунизийската футболна федерация.

Меси се размина с наказание

Нападателят на Аржентина и Интер Маями Лионел Меси ще пропусне Мача на звездите в МЛС на САЩ и Канада за втори пореден сезон, но този път ще избегне наказание, обяви лигата.