Египет и Хавиер Агире се разделят

Египет и Хавиер Агире се разделят

Причината - провалът за Купата на Африканските нации

Селекционерът на египетския национален отбор Хавиер Агире ще бъде уволнен, съобщава "KingFut", позовавайки се на думите на президента на Египетската футболна асоциация Хани Або Рида.

Той също ще се оттегли от поста си.

В 1/8-финалите за Купата на Африканските нации домакините на турнира допуснаха изненадваща загуба с 0:1 от Южна Африка.

60-годишният Хавиер Агире пое египетския отбор през 2018 г., веднага след Световното първенство в Русия.

Мексиканецът е известен с работата си с националния отбор на своята страна (победител в Голд къп през 2009 г).

Той също бе начело на Атлетико (Мадрид), Осасуна, Еспаньол, Сарагоса и други.

Всички членове на УЕФА искат оставката на Джани Инфантино

УЕФА ще гласува за отстраняванеto на Джани Инфантино от поста президент на ФИФА, ако той откаже да подаде оставка, съобщава The Telegraph.

Возиня се е отметнал от договорката си с Коло Коло

Вратарят на Кабо Верде води преговори с други два клуба

Меси може още тази вечер да се завърне в МЛС след Мондиал 2026

Аржентинецът вече поднови тренировки с Интер (Маями)

ФИФА отговори на масовото недоволство: Уважаваме различните мнения

ФИФА излезе с официална позиция след разразилия се скандал около проекта FIFA Forward Enterprise (FFE) и обвиненията, че организацията възнамерява да промени по безпрецедентен начин търговския модел на бъдещите световни първенства

ФИФА продължава консултациите за частни инвестиции в Мондиала

Световната футболна централа (ФИФА) обяви в петък, че ще продължи с "процеса на консултации за привличане на частни инвестиции за Световното първенство и другите си турнири", въпреки острата реакция срещу предложението, водена от УЕФА. 

И Азия е срещу Инфантино

Азиатската футболна конфедерация заяви в петък, че "изразява солидарност" с регионалните организации УЕФА и КОНКАКАФ в опозицията им срещу плановете за продажба на дял от Световното първенство на частни инвеститори, но не стигна дотам да заплаши с бойкот на събития, организирани от ФИФА, световната футболна федерация, предаде Ройтерс.