Бивш треньор на Ружомберок: На Левски само името е голямо

Бивш треньор на Ружомберок: На Левски само името е голямо

„Ситуацията сега е сложна, да, но не трябва да увесваме носове", заяви Норберт Хрнчар

 Бившият наставник на Ружомберок Норберт Хрнчар е напълно убеден в шансовете на словашкия тим в реванша срещу Левски в Лига Европа. 49-годишният специалист наблегна на факта, че реномето на „сините” е много по-сериозно, отколкото футболистите, на които наставникът Петър Хубчев може да разчита.

 
Хрнчар беше на трибуните на стадион „Ружомберок” и изгледа от първа ръка победата за родния тим с 2:0. Въпреки доста негативния резултат, словакът е напълно убеден, че Левски не е нищо специално като опонент.
 
 
„Първото полувреме изцяло отогваряше на параметрите на турнира. Ружомберок игра интересен футбол, докато гостуващият Левски не стигна до нищо, с изключение на една случайна ситуация, която завърши с гол (визира откриващото попадение с глава на Давиде Мариани – б.р.)”, коментира Хрнчар.
 
„Вторият им гол приключи мача, като вля още увереност в редиците на Левски. Да, Ружомберок може и да нямаше много голови положения, но срещу който и да е опонент в Европа не бива да очакваме огромен брой ситуации.”
 
 
„Твърде жалко е. Левски не е някакъв огромен противник, както името му предполага (в Словакия се обърна много внимание на факта, че „сините” са 26-кратен шампион на България – б.р.). Днес името на клуба е много по-сериозно, отколкото представянето му. Разбира се, не искам да казвам, че те са слаб съперник или пък да ги подценявам. В Европа няма слаби отбори. Първото полувреме ни показа, че играта ни може да осигури по-добър резултат и повече надежда.”
 
„Футболистите на Ружомберок заслужиха аплодисменти и благодарности. Тези мачове са наградата им за силното представяне през миналия сезон. При нормални обстоятелства съперник като Левски не би дошъл тук.”
 
„Ситуацията сега е сложна, да, но не трябва да увесваме носове. Трябва да вярваме. Следващият мач ще е при закрити врата, а атмосферата ще бъде интимна. Вярвам, че при такива условия може да преобърнем елиминацията. Играчите не бива да се подават на отчаянието, нито пък да излизат без амбиция. Те трябва да вярват и да са готови да убиват в името на резултата. Ще трябва да стискат палци и да вярват, че са способни на чудо”, завърши Хрнчар.
Мустафа Сангаре: Левски е огромен клуб и съм горд, че съм част от него

Нападателят на Левски Мустафа Сангаре сподели интересни неща от личния си живот.

Вангелов: Футболът ни има нужда от силен и успешен ЦСКА

"След 2 години виждам ЦСКА, където му е мястото – на върха в българския футбол"

Божинов се извини за изпусната дузпа 14 години по-късно

Валери Божинов даде специално интервю за "А Бола", в което се върна към периода си с екипа на Спортинг (Лисабон)

Живко Желев: Сега е времето футболистите да повярват в своите възможности

Старши треньорът на Беласица Петрич Живко Желев даде интервю след първата победа на тима във Втора лига

Гьоко Хаджиевски пред NS: Обидно е да казват, че Спартак е дал мача

„Всеки, който обича Спартак, не може да се съмнява в морала на футболистите“

Пламен Андреев: Израснах с грешките и трудните моменти (ВИДЕО)

Вратарят на младежкия национален отбор на България до 21 години Пламен Андреев е поредният гост в подкаста на Българския футболен съюз.

Тасевски за Казанската афера: Мутри ни посрещнаха на летището в Москва (ВИДЕО)

Защо приятелството му с Георги Иванов-Гонзо е започнало с псувни

Ангел Червенков: Миньор бе доста ощетяван в последните мачове

Пернишкият тим има тежко гостуване в Горна Оряховица

Петър Александров: Заради Лудогорец хората в Европа знаят, че в България се играе футбол

Бронзовият медалист от САЩ’94 Петър Александров даде интервю преди мача с Лудогорец, специално за сайта на Йънг Бойс