Атанас Скатов вече слиза към базовия лагер под Гашербрум 2

Атанас Скатов вече слиза към базовия лагер под Гашербрум 2

По време на прехода той е събрал и пренесъл екипировката си от лагер 3 и после лагер 2

 Българският алпинист Атанас Скатов, който вчера изкачи връх Гашербрум 2, вече е слязъл до лагер 1 на 6000 метра надморска височина.

 
По време на прехода той е събрал и пренесъл екипировката си от лагер 3 и после лагер 2 ( палатки, спални чували и оборудване) и е преодолял отрицателна денивелация от 2000 м.
 
Днес рано сутринта Скатов пое по пътя към базовия лагер. Той за последен път ще премине ледника, който е най-опасният участък по маршрута от върха до долу с доста цепнатини, достигащи 25-30 метра, и странна смесица между сняг, лед и камъни.
Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване

Весела Димитрова: Много съм доволна от момичетатa

Старши треньорът на националния ансамбъл по художествена гимнастика Весела Димитрова заяви, че е щастлива и много доволна от спечелените два бронзови медала на финалите на отделните уреди на Световното първенство във Франкфурт.