ОКОНЧАТЕЛНО: Мариани ще взима по 1 милион евро годишно в ОАЕ

ОКОНЧАТЕЛНО: Мариани ще взима по 1 милион евро годишно в ОАЕ

Вижте подробности за трансфера

Левски ще продаде звездата си Давиде Мариани на Шабаб Ал Ахли Дубай. Сделката е въпрос на часове, а в касата на "сините" ще постъпят 1,5 млн. евро. 
 
Слухове, че Мариани преговаря с Шабаб се появиха още вчера, но от Левски не пожелаха да разкрият името на отбора, докато нещата не станат сигурни.
 
Швейцарските медии обявиха, че халфът ще взима "в пъти повече" от това, което получава на "Герена" в новия си отбор. Реално, Мариани ще заработва по над 1,2 млн. евро на година в арабския клуб, пише „Топспорт”. Това прави по 100 хил. евро на месец. 
 
Подобна сума офанзивният футболист няма как да взима в нито един роден клуб, затова не е изненада, че се е съгласил на трансфера. 
 
През миналия сезон Шабаб Ал Ахли спечели Купата на Президента. В първенството завърши на второ място в крайното класиране и ще играе в Шампионската лига на Азия. Отборът е воден от аржентинеца Родолфо Аруабарена. Клубът разполага с няколко чужденци, сред които личат имената на молдовския национал, родом от Бразилия Енрике Луванор, еквадореца Хайме Айови и аржентинеца Мауро Диас. В момента тимът е на лагер в Испания.
 
Любопитно е да се отбележи, че агентите на Мариани доведоха в Левски Луан Виана от Шабаб Ал Ахли.

 

Станислав Генчев: Първото полувреме беше близо до перфектно

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Станислав Генчев бе доволен от успеваемостта на своя отбор в двубоя срещу Спартак (Варна) и бе на мнение, че тимът му се движи "в правилната посока". 

Ясен Петров: Бяхме като на дискотека

Старши треньорът на Спартак Варна Ясен Петров анализира загубата с 2:3 от Ботев Пловдив в мач от четвъртия кръг на efbet Лига.

Треньорът на Кайрат: Горим от желание за реванш

Старши треньорът на Кайрат Алмати Рафаел Уразбахтин сподели очакванията си преди реванша с Левски от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Ботев Пд нанесе първа загуба на Спартак Вн след шоу с 5 гола (ВИДЕО)

Токови удари и победа с 3:2 на „Колежа“ за „жълто-черните“

Три рекорда на шампионатите в първите три финала на Европейското по плуване

Три рекорда на шампионатите паднаха в първите три финала от европейското първенство по плуване в Париж.

България стартира с победа Европейското по водна топка за мъже до 20 г.

България стартира с победа участието си на Европейското първенство по водна топка за мъже до 20 години, група Елит