Габриела Петрова: Изпълнихме целта, за която отидохме

Габриела Петрова: Изпълнихме целта, за която отидохме

"В скока на дължина умората вече се усещаше, беше и доста топло"

Габриела Петрова изрази задоволство от факта, че България успя да запази мястото си във II лига на Европейското отборно първенство. Тя постигна победа в тройния скок с 14.14 метра и четвърто място в скока на дължина. Вторият й опит беше в рамките на 14.50 метра, но с минимален фаул.

 
“Доволна съм, особено от първия ден, защото успях да взема максимален брой точки. В скока на дължина умората вече се усещаше, беше и доста топло - състезанията бяха в топлите диапазони. Радвам се, че успяхме да си запазим мястото във II лига. На всички ни беше ясно, че ще е трудно да се изкачим по-нагоре. Мисля, че изпълнихме целта, за която отидохме”, каза Петрова за Спортал при завръщането на атлетите в София.
 
Петрова допълни, че следващият й старт ще е на Балканиадата в Правец на 2 и 3 септември. 
 
Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.