ВПЕЧАТЛЯВАЩО: Ливърпул еднолично на върха след 3:1 над Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

ВПЕЧАТЛЯВАЩО: Ливърпул еднолично на върха след 3:1 над Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци отказаха „топчиите“ за по-малко от час на „Анфийлд“, Салах блести с два гола

Ливърпул спечели с 3:1 битката на непобедените във Висшата лига с Арсенал!

Хората на Юрген Клоп спечелиха домакинството си от третия кръг, за да оглавят еднолично класирането и единствени да останат с пълен актив точки през сезона.

Преди това със същото можеха да се похвалят и „топчиите“, които обаче бяха надиграни на „Анфийлд“, където с две попадения блесна Мохамед Салах.

Само в рамките на 10 минути през втората част египтянинът се разписа на два пъти и Ливърпул поведе с 3:0, след което обаче намали оборотите и Лукас Торейра отбеляза почетното попадение за „топчиите“.

Те имаха чудесен шанс да открият чрез рекордната си клубна покупка Пепе след грешка на вратаря Адриан още в началото на мача.

После обаче домакините постепенно овладяха инициативата и не я изпуснаха до самия край.

Те поведоха малко преди почивката, когато защитникът Жоел Матип откри с глава.

Той стори това в 41-ата минута след центриране от корнер на Александер-Арнолд, при което Ван Дайк бе задържан в пеналта.

Така или иначе обаче мърсисайдци се оттеглиха с гол аванс на почивката, а скоро след нея решиха всичко.

Четири минути след паузата Салах удвои от дузпа, отсъдена за нарушение на Давид Луис срещу самия него, а в 58-ата оформи класиката с прецизен изстрел.

Пет минути преди края на редовното време пък влезлият като резерва Торейра вкара за Арсенал, но за повече гостите нямаха сили и останаха с 6 точки в актива си.

Ливърпул пък изравни клубния рекорд от 12 поредни победи във Висшата лига и събра максималните 9, така че ще остане еднолично на върха, независимо от резултата на шампиона Манчестър Сити в неделната визита на Борнемут.

Ливърпул – Арсенал 3:1
1:0 Матип (41)
2:0 Салах (49, дузпа)
3:0 Салах (59)
3:1 Торейра (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛИВЪРПУЛ: Адриан, Александър-Арнолд, Ван Дайк, Матип, Робъртсън, Фабиньо, Хендерсън, Вайналдум, Салах, Мане, Фирмино;

АРСЕНАЛ: Лено, Мейтланд-Найлс, Сократис, Луиз, Монреал, Джака, Гендузи, Уилок, Себайос, Пепе, Обамеянг.
Брайтън счупи трансферния си рекорд за 19-годишен хърватин

Брайтън счупи трансферния си рекорд, привличайки младия защитник Лука Вушкович, който през миналия сезон блесна с екипа на Хамбургер в Бундеслигата

Рома прати първа оферта за Гарначо

Италианският Рома е отправил първата си оферта към английския Челси за Алехандро Гарначо, когото да привлече под наем с опция за откупуване за общо 40 милиона евро

Ливърпул няма да пречи на Арне Слот да поеме Нидерландия

Ливърпул няма да възпрепятства назначаването на Арне Слот за старши треньор на националния отбор на Нидерландия по футбол и е готов да  компенсира частично заплатата през първия му сезон начело на "оранжевите", съобщава De Telegraaf

Арсенал се отказа от преговорите за Бруно Гимараеш

Ръководството на Арсенал е готово да се откаже от намерението си да привлече халфа на Нюкасъл Бруно Гимараеш

Бешикташ се разбра с Арсенал за Тросар

Лявото крило на Арсенал Леандро Тросар може да се счита за сигурно ново попълнение на Бешиташ, съобщи Фабрицио Романо

Андреа Пирло поема Скуадра Адзура?

Името на Андреа Пирло изненадващо набра сила като основен кандидат за селекционерския пост на италианския национален отбор