НАЙ-НАКРАЯ! "Лъвиците" записаха първа победа на Евроволей 2019!

НАЙ-НАКРАЯ! "Лъвиците" записаха първа победа на Евроволей 2019!

Момичетата на Иван Петков запазиха шансове за 1/8-финалите, но трябва да бият и Финландия

Женският ни национален отбор по волейбол записа първа победа на Европейското първенство по волейбол. "Лъвиците" спечелиха с 3:0 (22, 17, 17) срещу Гърция в мач от група "А", игран в Анкара. Благодарение на успеха тимът на Иван Петков запази шансове за 1/8-финалите. За целта обаче нашите трябва да бият и Финландия в четвъртък.

 
Нашите са на 4-о място във временното класиране с 1 победа, 3 загуби и 4 точки, колкото и петия Финландия, но с по-лошо геймово съотношение. За да продължи напред България, първо трябва утре (28 август) настоящия европейски и световен шампион Сърбия да победи Гърция с 3:0 или 3:1, а след това в четвъртък (29 август) "лъвициге"  да победят Финландия с подобен резултат в последната си среща. Този двубой е от 17,00 часа българско време.
 
Ако това се случи България ще завърши на 3-о място със 7 точки след 2 победи и 3 загуби, а Гърция ще остане 4-а също с 2 победи и 3 загуби, но с 6 точки. И двата тима ще продължат към 1/8-финалите на първенството, докато отборите на Финландия и Франция ще отпаднат. Сигурни за елиминациите пък са Сърбия и домакините от Турция, които са с по 3 победи от 3 мача.
 
Срещу Гърция българските националки доминираха в първите две части и без проблем поведоха в резултата. В началото на третия гейм гъркините се доближиха до съперничките си, но не съумяха да преодолеят дистанцията. Състезателките на Иван Петков дръпнаха и затвориха чисто, поздравявайки се с чист успех. 
 
Най-резултатна бе Мирослава Паскова с 13 точки (2 блокади), 11 точки добави Нася Димитрова (4 блокади). За тима от южната ни съседка Анти Василантонаки бе над всички с 19 точки ( 3 блокади), 11 точки реализира Олга Страндзали (1 блокада). 
Левски е на една победа от титлата в Супер Волей (ВИДЕО)

Волейболистите на Левски София са още една крачка по-близо до трети пореден трофей в Супер Волей

Марица е на победа от рекордна 12-а поредна титла на България (ВИДЕО)

Волейболните шампионки постигнаха втора победа срещу Левски във финалната серия

Волейболистите играят контрола с Аржентина

Аржентинската волейболна федерация (FEVA) официално потвърди, че националният отбор на страната ще изиграе контролна среща срещу световния вицешампион България.

ЦСКА се наложи над ЦПВК и изравни резултата в серията за бронзовите медали при жените

Третият мач между двата тима е на 26 април в зала "Христо Ботев"

Николай Желязков: Напрегнат и нервен мач (ВИДЕО)

Николай Желязков даде своето мнение след успеха на Левски София с 3:1 гейма (21:25, 25:20, 25:20, 25:23) срещу Нефтохимик 2010 в първия мач от финалната серия в efbet Супер Волей при мъжете, игран в зала „Левски София“.

Иван Станев: Загубата си е загуба, но не бива да се предаваме

Треньорът на Нефтохимик 2010 Иван Станев прие спокойно поражението от Левски в първата финална среща от волейболното първенство.