НАЙ-НАКРАЯ! "Лъвиците" записаха първа победа на Евроволей 2019!

Момичетата на Иван Петков запазиха шансове за 1/8-финалите, но трябва да бият и Финландия

Женският ни национален отбор по волейбол записа първа победа на Европейското първенство по волейбол. "Лъвиците" спечелиха с 3:0 (22, 17, 17) срещу Гърция в мач от група "А", игран в Анкара. Благодарение на успеха тимът на Иван Петков запази шансове за 1/8-финалите. За целта обаче нашите трябва да бият и Финландия в четвъртък.

Нашите са на 4-о място във временното класиране с 1 победа, 3 загуби и 4 точки, колкото и петия Финландия, но с по-лошо геймово съотношение. За да продължи напред България, първо трябва утре (28 август) настоящия европейски и световен шампион Сърбия да победи Гърция с 3:0 или 3:1, а след това в четвъртък (29 август) "лъвициге"  да победят Финландия с подобен резултат в последната си среща. Този двубой е от 17,00 часа българско време.

Ако това се случи България ще завърши на 3-о място със 7 точки след 2 победи и 3 загуби, а Гърция ще остане 4-а също с 2 победи и 3 загуби, но с 6 точки. И двата тима ще продължат към 1/8-финалите на първенството, докато отборите на Финландия и Франция ще отпаднат. Сигурни за елиминациите пък са Сърбия и домакините от Турция, които са с по 3 победи от 3 мача.

Срещу Гърция българските националки доминираха в първите две части и без проблем поведоха в резултата. В началото на третия гейм гъркините се доближиха до съперничките си, но не съумяха да преодолеят дистанцията. Състезателките на Иван Петков дръпнаха и затвориха чисто, поздравявайки се с чист успех.

Най-резултатна бе Мирослава Паскова с 13 точки (2 блокади), 11 точки добави Нася Димитрова (4 блокади). За тима от южната ни съседка Анти Василантонаки бе над всички с 19 точки ( 3 блокади), 11 точки реализира Олга Страндзали (1 блокада).