ОФИЦИАЛНО: Валтери Ботас преподписа с Мерцедес

ОФИЦИАЛНО: Валтери Ботас преподписа с Мерцедес

Финландецът остава в тима и за сезон 2020

Отборът на Мерцедес обяви официално, че финландският пилот Валтери Ботас е преподписал договора си и остава част от тима и през сезон 2020. Така германците сложиха край на възможните спекулации за второто пилотско място в отбора.

 

През последните няколко месеца имаше слухове, че Естебан Окон може да стане съотборник на Люис Хамилтън. В крайна сметка Тото Волф реши да заложи на Ботас и за догодина. Окон пък вероятно ще се озове в Рено на мястото на Нико Хюлкенберг.

 

Ботас е част от немския тим от 2017-та година. За този период той има пет победи с Мерцедес.

 

 

Норис за триумфа си в ГП на Унгария във Формула 1: Чувствах се много уверен

„Атакувах като луд“, заяви пилотът на Макларън

Формула 1: Норис ликува в Гран при на Унгария

Верстапен остана втори, Антонели допълва тройката

Малайзия замества Бахрейн във Формула 1

Пистата "Сепанг" в Малайзия ще бъде домакин на заместващо състезание за Гран При на Бахрейн на 4 октомври, съобщават от Формула 1 в неделя.

Ново силно състезание и точки за Никола Цолов в Унгария (ВИДЕО)

Никола Цолов записа ново силно представяне във Формула 2, като завърши на седмо място в основното състезание от уикенда за Гран при на Унгария на пистата „Хунгароринг“ и добави ценни точки към актива си.

Леклер: Объркахме настройките на колата

Шарл Леклер с Ферари остана трети в квалификацията за Гран При на Унгария и обясни, че в нито един момент не е можел да съперничи на съотборника си Люис Хамилтън

Хамилтън: Бяхме най-бързи, но изпуснахме полпозишъна

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън остана втори в квалификацията за Гран При на Унгария, на 12 хилядни от секундата зад Ландо Норис