България падна от Белгия на турнира в Северна Македония

България падна от Белгия на турнира в Северна Македония

Воденият от Силвано Пранди тим отстъпи на Белгия с 1:3

Волейболистите от националния отбор на България загуби първата си контрола преди Европейското първенство (12-29 септември).

Воденият от Силвано Пранди тим отстъпи на Белгия с 1:3 (25:18, 21:25, 15:25, 18:25) в първия си мач на мемориалния турнир "Бранко Хаджилцоски - Чайка" в Скопие (Северна Македония).

 

Българите спечелиха първия гейм с 25:18, но след това допуснаха обрат и утре (31 август) ще играят срещу Северна Македония за третото място на турнира. Домакините загубиха със същия резултат от Украйна. Мачът с Македония е от 18,30 часа българско време, а след това ще се изиграе и финалът между Белгия и Украйна.

 

Силвано Пранди заложи в стартовия състав на Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Георги Петров, Теодор Тодоров, Алекс Грозданов и Теодор Салпаров като либеро. За Петров това бе първи мач с националната фланелка при мъжете. Впоследствие в игра се появиха Николай и Розалин Пенчеви.

„The Best of 2025“ на Volleyball World: Симеон Николов №6 в класацията

Volleyball World постави българския разпределител Симеон (Мони) Николов под №6 в престижната си класация „The Best of 2025“

Мони Николов и Новосибирск са на финал за Суперкупата (ВИДЕО)

Световният вицешампион с България Симеон Николов изведе отбора на Локомотив (Новосибирск) до финал за Суперкупата на Русия

Страхотно! Алекс Грозданов е №8 в света

Капитанът на националния ни отбор по волейбол Александър Грозданов беше избран за играч номер 8 в света за 2025 година от престижното специализирано издание Volleyball World, съобщава БНТ.

Локомотив Авиа ще зимува на върха в мъжкото волейболно първенство

След успех над Нефтохимик 2010

ЦСКА с убедителна победа срещу Пирин Разлог

С 3:0

Треньорът на Марица: Много съм горд с представянето на отбора

"Изключително важно е, че съумяваме да играем като колектив", каза Ахметджан Ершимшек