Тихомир Иванов донесе втора балканска титла на България в Правец

Тихомир Иванов донесе втора балканска титла на България в Правец

Българинът безкомпромисен при скока на височина

Тихомир Иванов спечели балканската титла в скока на височина в Правец. Световният университетски шампион се наложи с постижение от 2.27 метра. Българинът, който през сезона има 2.30 м, се справи с височината от трети опит.

 

След като вече си беше осигурил златния медал, възпитаникът на Георги Гетов качи летвата на 2.33 метра, колкото е нормативът за Олимпийските игри в Токио догодина, но не успя да се справи, въпреки че направи хубави опити.

 

Това беше последното състезание на Иванов преди Световното в Доха. Сега на плевенчанина му предстои 20-дневен лагер в Испания, където ще завърши подготовката си за планетарния форум.

Божидар Саръбоюков беше отличен с приза "Сребърен сокол"

Европейският шампион в скока на дължина в зала от Апелдоорн 2025 и пети от Световното първенство в Токио тази година Божидар Саръбоюков бе награден с приза "Сребърен сокол"

Европейски вицешампион по борба и атлет на Берое гръмнаха с допинг

Двама български спортисти получиха наказания от родната Анти-допингова централа.

Кенийци спечелиха Софийския маратон

И при мъжете, и при жените

Близо 1200 участници в масовия старт на 5 км подгряха Софийския маратон

Близо 1200 участници стартираха в 5 км FIB Mass Run и подгряха 42-рото издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025 в неделя

Полицията предодврати опит за самоубийство на Софийския маратон

Мъж опита да отнеме живота си по време на Софийския маратон

Саръбоюков в Топ 3 в Европа

Европейският шампион в скока на дължина в зала Божидар Саръбоюков достигна до финала в класацията Изгряваща звезда на Европа за 2025 г. при мъжете.

Койнаре ще приеме балканско първенство през 2026 г.

Балканската атлетика (АБАФ) проведе редовния си конгрес преди Балканската гала на 3 октомври в Птуй, Словения, а двадесет страни членки на организацията взеха и решения касаещи спортния календар на АБАФ за 2026-а.

Божидар Саръбоюков получи приз

Българинът с награда за "Изгряваща звезда" на годината от Асоциацията на балканските атлетически федерации

Световният шампион Ружди Ружди: Мотивират ме резултатите

Световният шампион от първенството на планетата по лека атлетика за хора с увреждания от Делхи 2025 Ружди Ружди заяви, че му е било мечта да подобри световния рекорд, а самият той се мотивира от добрите резултати