България U18 с първа загуба на Световното по волейбол

Най-резултатна в мача с Турция бе Мария Йорданова със 17 точки

Националният отбор на България за девойки до 18 години записа първо поражение на световното първенство в Египет. Младите "лъвици", водени от Стоян Гунчев, отстъпиха на Турция с 1:3 (-20, -23, 23, -13) в мач от група D на надпреварата, игран в Кайро.

Родните представителки са трети във временното класиране с 5 точки (2 победи, 1 загуба), южните ни съседки са четвърти с 4 точки (1 успех, 2 поражения).

Първата част протече под диктовката на турските състезателки и бе спечелена с добра преднина от тях. Вторият и третият гейм бяха доста оспорвани, като двата тима си размениха по един успех.

Решителната четвърта част започна ударно за Турция и това не се промени до края.

Най-резултатна бе Мария Йорданова със 17 точки (4 аса, 1 блокада), 7 точки добави Селин Салим (2 блокади).

За съперничките им Алейна Гьочмен приключи с 15 точки (1 ас), Елиф Су Еричек и Дамла Токман реализираха по 10 точки (1 ас) (1 ас, 3 блокади).

Утре българските момичета играят срещу Япония в последен мач от груповата фаза в 16:00 ч. б.в.. Турция се изправя срещу Конго.