България спечели за трети пореден път Европейската купа по плажен футбол за полицаи

България спечели за трети пореден път Европейската купа по плажен футбол за полицаи

Надпреварата се проведе в курорта Златни пясъци

България спечели третото издание на Европейската купа по плажен футбол за служители на МВР при мъжете.

Надпреварата се проведе в курорта Златни пясъци с участието на четири тима.

"Лъвовете" спечелиха и трите си двубоя в групата - с 5:4 над Холандия, с 4:0 над тима на Варна и с 6:1 над Унгария.

Така те излязоха в директен спор за първото място срещу "лалетата", които записаха два успеха в квартета - с 9:6 над Холандия и с 6:2 над Варна.

Финалът бе спечелен от българите с 4:2.

Нашите плажни футболисти имат пълен актив от три титли в трите досегашни издания на Европейската купа за полицаи. В спора за третото място Унгария би Варна с 5:3.

Бяха раздадени и няколко индивидуални приза.

Най-добър вратар стана Паскал Флорие от Холандия, голмайстор №1 е съотборникът му Питър Колман с 9 попадения, а наградата за "честна игра" отиде в отбора на Варна.

Холандия все пак си тръгна с титла, след като спечели първото издание на Европейската купа за служители на МВР при жените.

"Оранжевите" взеха победи и в трите си мача в Златни пясъци - с 9:0 над Варна 2, с 9:2 над Академия на МВР и с 5:3 над Варна 1. На втора позиция в подреждането е Академия МВР, който днес би с 8:2 Варна 2. Цели три дами се поздравиха с приза за №1 при голмайсторите с по 6 попадения - Любима Банова (Академия МВР), Розалин Вандер Верф и Доминик ван Веселин (Холандия). Най-добър вратар е Диан Риимерс от състава на "лалетата", а призът за "честна игра" отиде при момичетата от Академия МВР.

Всички резултати:

 
9 септември:
Унгария - Варна (мъже) 6:3
Холандия - България (мъже) 4:5
Варна 1 - Академия на МВР (жени) 0:6
Варна 2 - Холандия (жени) 0:9

10 септември:
Варна - България (мъже) 0:4
Унгария - Холандия (мъже) 6:9
Академия МВР - Холандия (жени) 2:9
Варна 1- Варна 2 (жени) 4:3

11 септември:
Холандия - Варна (мъже) 6:2
България - Унгария (мъже) 6:1
Варна 2 - Академия МВР (жени) 2:8
Холандия - Варна 1 (жени) 5:3

Мач за трето място при мъжете: Унгария - Варна 5:3

Мач за първо място при мъжете: България - Холандия 4:2.
Проблем с фотографите на Мондиал 2026

Досущ като английския селекционер Томас Тухел, германецът Юлиан Нагелсман също критикува позиционирането на фотографите по време на изпълнението на национални химни преди мачове.

Стоичков изгледа мач 1000 на Мондиал в копанията на японската принцеса (ВИДЕО)

Българската футболна легенда Христо Стоичков наблюдава на живо двубоя от Мондиал 2026 между Тунис и Япония (0:4), който се проведе в Монтерей.

Лепенки пазят спонсорите на Мондиала

Различни партньори на ФИФА плащат по 50-100 милиона евро годишно или 20-30 милиона само за турнира в САЩ

Жеги затвориха фензона в Мадрид

Фен-зоната в Мадрид бе затворена заради очакваните високи температури в Испания по време на двубоя на националния отбор срещу Саудитска Арабия на Световното първенство.

Норвежките депутати направиха викингско гребане

Народните представители в Норвегия се включиха в най-нашумелия футболен ритуал на Световното първенство - този на феновете на националния отбор.

Охранители не пуснаха испански национал до хотела му

Охранителите не разпознаха испанския национал Борха Иглесиас и му отказаха достъп до хотела, където е отседнал състава за Световното първенство по футбол.