Арестуваха бивш шеф на Андерлехт за пране на пари

Арестуваха бивш шеф на Андерлехт за пране на пари

От прокуратурата в Брюксел заявиха, че арестът е извършен в четвъртък

Белгийската полиция арестува бившия изпълнителен директор на местния гранд Андерлехт Херман ван Холсбеек като част от схема за пране на пари и корупция и подлежащ на разследване за въпросните престъпления.

От прокуратурата в Брюксел заявиха, че арестът е извършен в четвъртък като част от претърсванията и полицейските акции от тази седмица в Монако, Белгия и Лондон. Първият задържан като част от мафиотската структура беше един от най-влиятелните агенти в страната Кристоф Ернотай, който работи с национални състезатели и с чужди футболисти.

Бившият футболист Ван Хорсбеек работи в Андерлехт на различни позиции от 2003-а до 2018-а година. От прокуратурата в белгийската столица уточниха, че арестите на двете видни фигури е част от вълната за прочистване на футбола в страната, стартирала с обиски в офисите на Андерлехт и на Белгийската федерация по футбол. Разследващите и икономическата полиция на страната проверяват множество футболни трансфери в двете посоки- към белгийски отбори и от Белгия навън за пране на пари, укриване на доходи и фалшификации.

От полицията заявяват, че това разследване е съвсем различно от другото дело, което е за порверка на участия в мафиотски и нелегални залагания, както и манипулиране на мачове. В този случай полицията извърши 57 проверки и обиски в страната и по цяла Европа. "Белгия няма да позволи името на страната да бъде цапано от хора, които се занимават единствено с корупция, измами, пране на пари и незаконни сделки. Без значение дали става дума за големи или малки личности и клубове, виновните ще бъдат наказани, се казва в изявление на прокуратурата на Белгия.

ФА не се смили за наказанието на Гей от Евертън

Сенегалецът ще пропусна следващия мач на тима

Коул Палмър се завръща в игра за Челси срещу Арсенал

Енцо Мареска сам сподели радостната новина “сините”

Артета: Напълно сме готови за Челси

Мениджърът на Арсенал говори преди дербито със “сините”

Клинсман хвали Интер след двете поредни загуби

Бившият нападател на Интер Милано Юрген Клинсман коментира представянето на "нерадзурите" през сезона до момента, като се изказа ласкаво за отбора, въпреки загубите в дербито с Милан и с Атлетико Мадрид

Слот има една седмица, за да спаси поста си

Бившият защитник на Ливърпул - Джейми Карагър, алармира, че мениджърът Арне Слот има само една седмица, за да спаси поста си и не може да си позволи ново поражение в следващите няколко дни

Ливърпул вика на пожар Юрген Клоп, за да спасят сезона?

Ръководството на Ливърпул може да се обърне към бившия мениджър на отбора Юрген Клоп с молбата германецът да се опита да спаси сезона на тима, в случай че пропадането продължи и се стигне до раздяла с Арне Слот

Милан с интерес към Матета

Нападателят на Кристъл Палас Жан-Филип Матета най-вероятно ще напусне клуба през следващото лято

Левандовски е отказал на Фенербахче

Голмайсторът на Барселона Роберт Левандовски е отклонил предложение да облече екипа на Фенербахче през зимата, съобщи турският журналист Серджан Хамзаоглу от TSYD

Компани си е извадил изводите от мача с Арсенал

Наставникът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани говори пред медиите преди утрешното домакинство на Санкт Паули