Чехия също намери място на 1/8-финалите

Чехия също намери място на 1/8-финалите

Те победиха Черна гора с 3:2

 Националният волейболен отбор на Чехия взе нужното, за да продължи напред към 1/8-финалите на Европейското първенство. Воденият от треньора Михал Некола тим отстъпи драматично на дебютанта Черна гора с 2:3 (23:25, 25:14, 22:25, 25:21, 13:15) в последния си мач от предварителна Група D, игран тази вечер пред едва около 250 зрители в спортна зала "Зуйд" в Амстердам (Холандия).

Въпреки поражение, благодарение на спечелена точка от тази среща чехите завършиха на 4-о място в крайното класиране с 2 победи, 3 загуби и 6 точки, с което се класираха за 1/8-финалите. Черна гора пък остана на 5-а позиция също с 2 победи и 3 загуби, но с 5 точки и така отпада от по-нататъшно участие на шампионата на Стария континент.

На 1/8-финалите Чехия ще играе с победителя от Група В - силния тим на Сърбия. Мачът ще бъде в събота (21 септември) от 18,30 часа българско време в Антверп (Белгия).

Левски се раздели с треньора си

Радослав Арсов вече няма да води женския тим на "сините"

Наш волейболист в отбора на кръга във Франция

Бившият волейболист на Левски и световен вицешампион с България Венислав Антов получи поредното признание във френската Мармара СпайкЛиг.

Център на Нефтохимик: Тази купа е по-специална за мен

Купата на България по волейбол с Нефтохимик е по-специална за мен, заяви пред официалния клубен сайт централният блокировач на бургаския тим Венцислав Рагин.

Влади Гърков с 15 точки не изведе Сен Назер до победа

Тимът на българина загуби драматично

Силен Алекс Николов не спаси Лубе срещу Перуджа (ВИДЕО)

Българинът заби 19 точки в срещата

Нефтохимик 2010 удари Пирин (Разлог) и спечели efbet Купа на България (ВИДЕО)

Иван Станев изведе бургазлии до първи триумф за купата от 5 години насам