Хамилтън към тима си: Трябва да престанем да се влачим

Хамилтън към тима си: Трябва да престанем да се влачим

Не си правя никакви илюзии по отношение на преднината ми в шампионата, допълни световният шампион

Актуалният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън отправи ясно послание към своя тим Мерцедес, че започва да изпитва притеснения в битката за титлата след третата поредна победа за Ферари.
 
Вчера Себастиан Фетел, изненадващо за мнозина, триумфира в Гран При на Сингапур, където първоначалните очаквания бяха основният дуел да бъде между Мерцедес и Ред Бул заради спецификата на пистата.
 
Пилотите на германския хегемон обаче не успяха дори да се доредят до почетната стълбичка, тъй като съотборникът на Фетел – Шарл Льоклер стана втори, а третата позиция отиде у Макс Ферстапен (Ред Бул). Хамилтън и Валтери Ботас останаха съответно четвърти и пети.
 
Хамилтън към момента все още има повече от здравословен аванс на върха в генералното класиране при пилотите заради своите 296 точки. Той води с 55 пред своя съотборник Ботас и с 96 пред Ферстапен и Льоклер. Себастиан Фетел пък е със 194. Въпреки това той се притесни от факта, че „скудерията” се справи толкова добре на писта, където не се очакваше подобен развой. 
 
„Очевидно колата на Ферари може да работи наистина добре навсякъде. Това означава, че ще ни е трудно да ги победим. Те си остават толкова бързи на правите. Там изобщо не можем да се мерим с тях”, заяви 34-годишният британец.
 
„Трябва да престанем да се влачим. Трябва да се прегрупираме, да се съберем и да работим здраво, за да се движим напред. Вършехме такава чудесна работа в началото на годината, за да отворим този аванс, а сега той лесно може да бъде стопен. Не си правя никакви илюзии по отношение на преднината ми в шампионата – той още не е спечелен. Трябва да вдигнем нивото”, добави Хамилтън.
 
Още този уикенд идва ред на поредния старт в календара на Формула 1 – Гран При на Сочи.

 

Верстапен изгони журналист: Няма да говоря, докато не си тръгне

От пресконференцията си преди Гран При на Япония

Хамилтън пак защити новите правила във Формула 1

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън отново защити състезанията във Формула 1 през 2026 година, които мнозина определят като „йо-йо“

Тото Волф не отрече слуховете за Верстапен

Шефът на отбора на Мерцедес Тото Волф коментира евентуалния трансфер на нидерландеца Макс Верстапен в германския отбор

Ферари поиска ФИА да разследва Мерцедес

Екипът на Ферари поиска от ФИА разяснения относно предното крило на автомобилите на Мерцедес след втория кръг от шампионата във Формула 1, Гран При на Китай, съобщава Autoracer

Никола Цолов на откриването на новата писта в Самоков (ВИДЕО)

Звездата на българския автомобилен спорт Никола Цолов е в България за откриването на новата писта в Самоков. Трасето е сред най-мащабните на Балканския полуостров.

Официално: Мерцедес с нов директор

Брадли Лорд беше назначен с незабавен ефект, обявиха от отбора във Формула 1