Верстапен спечели втората тренировка в Сочи

Верстапен спечели втората тренировка в Сочи

Холандецът ще бъде наказан с пет места за старта в неделя

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен изпревари конкурентите си от Ферари и Мерцедес във втората тренировка преди Гран при на Русия този уикенд.

 
Холандецът, който го чака наказание от пет места на стартовата решетка заради смяна на двигателя, задмина с 0,335 сек. Шарл Льоклер, записвайки най-бързата обиколка от 1:33.162 на пистата в Сочи.
 
Валтери Ботас и Люис Хамилтън останаха трети и четвърти на над 0,6 стотни зад лидера в надпреварата. Победителят от Сингапур – Себастиан Фетел, се нуждаеше от повече време, за да разработи меките хуми, но въпреки това финишира пети на секунда зад Верстапен. Пиер Гасли се залепи зад германеца. Французинът обаче се удари леко със съотборника си Даниил Квят в пит-лейна.
 
Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1

Люис: Страхотно е да си на Монца като пилот на Ферари

Хамилтън завърши 5-и в квалификацията, но ще стартира от 10-а позиция

Ферстапен спечели квалификацията на "Монца"

До нидерландеца ще застане Ландо Норис

Ландо Норис над всички и в последната тренировка на „Монца“

Шарл Льоклер с второ време преди Гран при на Италия във Формула 1