Осака най-накрая спря Андреску

Осака най-накрая спря Андреску

Японката победи с 2:1 сета шампионката от US Open и прекъсна победната й серия на 17

 Японката Наоми Осака сложи край на серията на канадката Бианка Андрееску от 17 поредни победи и се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин с награден фонд от над 8 милиона долара. В последен четвъртфинал от програмата Осака спечели с 5:7, 6:3, 6:4 след 2 часа и 17 минути игра и нанесе първо поражение на съперничката си от март месец насам.

Носителката на две титли от Големия шлем използва отлично основното си оръжие - сервиса, записвайки 10 аса в мача. Срещата тръгна много добре за Андрееску, която поведе с 5:1 гейма, но изненадващо допусна изравняване до 5:5. След това обаче канадката отново проби за 6:5, за да затвори първата част след 48 минути игра. Андрееску проби в началото на втория сет и изглеждаше съвсем близо до победата, но допусна да загуби пет последователни гейма и Осака се върна в срещата след 6:3.

Третият сет също не отстъпи по драматизъм на другите два. Андрееску отново осъществи ранен пробив за 3:1, но Осака успя да го върне още в следващия гейм. Японката за пръв път излезе напред в резутлата в 9-ия гейм, когато проби за 5:4 и можеше да затвори мача на свой сервис. Андрееску обаче стигна до точка за пробив при 40:30, но тогава наивно прати ретура си форхенд по правата в аут. Това успокои Осака и тя стигна до възможности за спечелване на мача, като при третата го направи с ас.

В полуфиналите Осака ще играе с датчанката Каролине Возняцки, която спечели в два сета срещу рускинята Дария Касаткина.

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Ножен-сюр-Марн

Тя продължава напред във Франция

Девет българки на турнир от ITF за жени в Пазарджик

Девет български тенисистки ще играят в първия кръг в основната схема на сингъл на турнира от ITF за жени в Пазарджик „Goto Diamonds Cup". Надпреварата се провежда на базата на ТК „Фаворит" и е с награден фонд 40 хиляди долара.

Пазарджик е домакин на международен ITF курс за съдии „бяла значка“

Трима български съдии участват

Тенис с кауза на национален WINBET тенис център

Първо място при жените спечели Йорданка Димитрова

Лудогорец стартира свободна продажба на пакетни билети за мачовете в Лига Европа

Цените на пропуските са ясни

Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста на УТА.

Григор Димитров запази 28-а позиция в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров запази своята 28-а позиция в световната ранглиста на АТП, която бе обновена днес.

Испания е последният финалист за Купа "Дейвис"(ВИДЕО)

Испания направи обрат срещу Дания и стана последният финалист в отборния турнир по тенис за Купа "Дейвис"

Александър Василев: Тази победа е на целия отбор

Героят на България за Купа "Дейвис" говори след успеха си над Емил Руусувуори в Пловдив