Джокович на финал при дебюта си в Токио

Джокович на финал при дебюта си в Токио

Милман на пътя на сърбина към титлата

Носителят на 16 титли от “Големия шлем” Новак Джокович се класира на финала в турнира от сериите АТР 500 в Токио, след като срази съпротивата на Давид Гофен с 6:3, 6:4.
 
Световният номер 1 подчини шампиона в японската столица от 2017 година за 1 час и 29 минути, като ключови бяха пробивите му в началото и на двата сета.
 
Това е пети финал през сезона за Джокович, както и чудесен начин да отбележи дебюта си в Токио. Ноле има шанс да спечели десети турнир в кариерата си от първия опит, като последният такъв случай бе в Ийстборн през 2017-а в подготовката за “Уимбълдън”.
 
Съперник във финала на Ноле ще бъде Джон Милман, за когото това е първи дуел за отличие в категория АТР 500. Той срази бомбардировача Райли Опелка с 6:3, 7:6(4).

 

Иван Иванов загуби финал в Испания

Руснак спечеби турнира на Надал

Джокович бие в Австралия без да играе

Якуб Меншик се оттегли

Димитър Кисимов отпадна в първия кръг на Australian open

Димитър Кисимов отпадна в първия кръг на сингъл при юношите на Откритото първенство на Австралия по тенис. 

Сабаленка на четвъртфинал в Австралия (ВИДЕО)

Водачката в женската схема на турнира по тенис „Открито първенство на Австралия“ Арина Сабаленка (Беларус) преодоля една тийнейджърка в четвъртия кръг, но я чака още една, ако иска да си гарантира място на полуфинал.

Алкарас на четвъртфинална Australian Open (ВИДЕО)

Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на Australian Open за трета поредна година, след като надигра Томи Пол в три сета – 7:6(6), 6:4, 7:5.

Рууд елиминира бивш финалист в турнира след здрава битка на АО

Норвежецът се класира за осминафиналите в Мелбърн