Бербатов: Не може да се каже дали Меси или Кристиано е по-добър

Бербатов: Не може да се каже дали Меси или Кристиано е по-добър

„На 38 години съм и всичко ме боли, а вижте Ибра и Роналдо“

Преди по-малко от месец българската звезда на световния футбол Димитър Бербатов обяви оттеглянето си от футбола.

И в интервю за авторитетното издание goal.com той може би разкри каква е причината да се реши на тази стъпка, въпреки че неведнъж е обявявал, че все още му се играе.

Той е на 38 години и споделя, че всяка сутрин се буди със страшни болки вследствие на времето, прекарано на терена и контузиите.

"Вижте един Златан Ибрахимович! Да, американският шампионат не е като Италия, Англия или друго от големите първенства, но той продължава да е на високо ниво. И аз като него съм на 38 години, а сутрин като се събудя и ме боли цялото тяло. Гледам Ибра и си мисля: "Какво по дяволите! Как го прави!". Може би той има нещо, което аз нямам и затова още играе футбол", заяви Бербатов, цитиран от Гонг.

"Имам само шиб*н респект и към продължителността на кариерата на Роналдо. Той е на 34! И все още е голямата звезда на всеки отбор, за който играе. Беше така в Англия, после в Испания, а сега дори и в Италия. Справя се великолепно във всеки един шампионат, в който се появи."

"Вижте само каква е физиката му, как се приготвя за всеки един сезон, за всеки един мач. Той има всичко необходимо, за да остане завинаги млад. Той е млад по душа и си личи, че е млад и тялом и това му помага много", посочи Бербатов и разкри, че бившият му съотборник в Манчестър Юнайтед, както и Лео Меси заслужават всяка година да взимат всички награди, просто защото са най-великите.

"Как можете да отделите Роналдо от Меси? Или да ги сравните? Мисля, че всяка година всички награди трябва да отиват за тях и те да си ги поделят поравно. Никога не можеш да кажеш, че единият е по-добър от другия. Роналдо иска всички награди, просто защото е свръхамбициозен и иска да чупи всеки рекорд всяка година."


"Меси може би не го показва с поведението си, но съм сигурен, че когато вкъщи се настройва за мач, си казва: "Сега ще изляза на терена и ще ги унищожа!". Когато си добър, го осъзнаваш и няма от какво да се срамуваш. Той е наясно колко е велик", заяви още Бербо.
Фенклуб Локомотив Пловдив: Куче, което ни е хапало, все е побеснявало

От фенклуба на Локомотив Пловдив излязоха с позиция след незавършилото градско дербис Ботев и преди деня, в който се очаква любимците им да получат санкция

Лудогорец официализира раздялата с Руи Мота

Лудогорец официално се раздели с Руи Мота по взаимно съгласие, съобщиха разградчани във Facebook

Идването на Славко Матич се бави заради виза

Старши треньорът на Септември София Славко Матич очаква издаването на работна виза и заради това не е водил тима в домакинството срещу Славия

Левски за пръв път влиза в дербито с ЦСКА с 16 точки аванс

Ситуацията преди най-чакания мач в българския футбол между Левски и ЦСКА е изключително необичайна

Сектор "Г": Армейци, не чакайте последния момент за билети

Сектор "Г" прикани феновете на ЦСКА да се събудят, защото до дербито с Левски не остава много време

Цветомир Найденов атакува двама съдии след хикса във Враца

Найденов, пословичен с честите си Facebook изяви, нарича „гнусни корумпета“ и „идиоти“ главния съдия Георги Стоянов и помощника му от ВАР Станимир Тренчев

Ясно е кой ще поеме Миньор Перник

Владимир Манчев ще е новият треньор на Миньор Перник пише "Мач Телеграф"

Сангаре играе за Купата на Африка

Мустафа Сангаре окупира заглавията не само на родните спортни медии, но и на тези в Мали.

Чужди агенти идват за двама от ЦСКА

Чуждестранни агенти от най-различни страни ще заемат места в ложите на „Васил Левски“ за Вечното дерби.