Локо Пд загря за ЦСКА с победа в контрола

Локо Пд загря за ЦСКА с победа в контрола

"Смърфовете" спечелиха с 1:0 спаринга с Хебър, Езе отбеляза единствения гол

Локомотив (Пловдив) надви с минималното 1:0 Хебър (Пазарджик) в контролна среща, играна на стадион “Локомотив” в пловдивския парк "Лаута". За носите на Купата на България не играха националите Бирсент Карагарен, Дейвид Малембана и Парвиз Умарбаев. Стивън Езе (24) отбеляза единственото попадение в мача. На пейката на “смърфовете” днес не присъстваше наставникът Бруно Акрапович, който в момента подновява своя УЕФА Про Лиценз.

В 24-ата минута Стивън Езе изведе Локомотив напред в резултата. Бранителят бе точен след добро центриране на Георги Илиев. Опитният полузащитник изпълни бързо корнер, подавайки на Момчил Цветанов. Чико върна към Илиев, който залъга, че ще центрира с левия крак, бутна си топката на десния и поднесе топката на втора греда, а там Стивън Езе връхлетя и отбеляза във вратата на Дебърлиев.

Активните действия на пловдивчани можеха да доведат до още голове във вратата на Хебър, като на два пъти завършващите удари на Момчил Цветанов му изневериха. Така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за "смърфовете", които бяха доста по-агресивни в търсенето на гол.

Втората част започна с пробив на Цветанов по левия фланг, завършил с нещо средно между центриране и удар, който вратарят на Хебър улови. В 51-ата минута гредата бе верен помощник на стража на Хебър. В 58-ата минута Един Бахтич опита силен удар извън границата на наказателното поле. Топката се отби в крак на защитник в зелено и Дебърлиев улови без проблеми. В 75-ата минута груба грешка на Стивън Езе можеше да бъде наказана жестоко от Тодор Чаворски. Бранителят позволи топката да мине под крака му, а при последвалия удар Чаворски не успя да намери очертанията на вратата. В 82-ата минута силен шут на Чико Цветанов, насочен в долния ляв ъгъл, бе избит в корнер от вратаря на Хебър. Локомотив спечели пореден двубой, макар и с приятелски характер, и вече мисли за домакинството си на ЦСКА.

ЛОКОМОТИВ - ХЕБЪР 1:0
1:0 Езе (24)

Кметът на Враца: По-унизителна победа не бях гледал

Кметът на Враца Калин Каменов използва социалните мрежи, за да сподели коментара си за осминафиналния сблъсък за Купата между Добруджа и Ботев

Крило на Локо (Пд): Пожелавам си Ботев на 1/4-финал

“Благодаря на Локомотив, че ми даде този шанс”, сподели още младият българин

Локомотив (Пловдив) разгроми Монтана за Купата (ВИДЕО)

“Смърфовете” са на 1/4-финал след 4:0

Зографски преодоля с десети резултат квалификацията в Клингентал

Българската звезда в ски скока Владимир Зографски преодоля квалификацията и за второто състезание при мъжете от Световната купа на голямата шанца в Клингентал (Германия)

Георги Тодоров: Реферите са готови за дербитата в топ 4

Един от най-опитните международни съдии в българския футбол Георги Тодоров заяви, че според него отиващата си 2025-а година е била положителна за арбитрите

Симов: Още два дена да бяхме играли, нямаше да си вкараме гол

“Когато имаш Евтимов е лесно”, допълни наставникът на Ботев (Враца)

Евтимов: Досега никога не съм губил, когато е имало дузпи

“Имам славата на дузпаджия”, добави героят за Ботев (Враца)

НА ЖИВО: Локомотив (Пд) - Монтана 4:0

Следете на живо мача с нас тук

Фратрия се раздели с един още футболист

Клубът вече освободи и нападател