Балъков: Категорично осъждам и отхвърлям расизма

Балъков: Категорично осъждам и отхвърлям расизма

Вижте официалната позиция на българския селекционер

Българският национален селекционер Красимир Балъков публикува официална позиция след мача с Англия и последвалите нападки по негов адрес, че подкрепя расизма.

Чуждестранни медии скочиха на Бала, след като думите на специалиста след мача относно поведението на публиката бяха преиначени

Дами и Господа,

Категорично осъждам и отхвърлям расизма като норма на поведение, която противоречи на съвременните човешки отношения. Това е предразсъдък, идващ от миналото, който трябва да бъде изкоренен завинаги.

Лично аз съм работил като треньор в редица български отбори с много тъмнокожи играчи. Никога не съм правил разлика между футболистите спрямо цвета на кожата. Напротив - винаги с желание и загриженост съм се включвал в редица инициативи в подкрепа на бедстващи и хора в нужда, подпомагал съм организации, които работят във връзка с каузи, свързани с равенството и помощта за хора в неравностойно положение.

Думите ми преди мача с Англия, че расизъм в България няма, бяха насочени към вътрешното ни първенство. Единични случаи може би, но като цяло в глобален мащаб, категорично такъв проблем не е съществувал. Огромното мнозинство от публиката не участва в това. Така бе и на мача с Англия.

Искам да кажа нещо много ясно: при положение, че е имало обиди на такава основа, аз като селекционер на националния отбор поднасям своите извинения на английските футболисти и всички, които се чувстват засегнати.

В същото време се обръщам към хората, които използват обидни квалификации спрямо мен в личната ми фейсбук страница, че това е некоректно, а думите ми са извадени от контекст и ако това не спре, ще предприема правни действия в своя защита.

Красимир Балъков

Локо Пловдив излиза срещу ЦСКА без Лами

Представителният отбор на Локомотив се изправя срещу ЦСКА в мач от 18-тия кръг на efbet Лига

Спартак Варна ще пази успешна серия

Отборът на Спартак Варна ще пази успешна серия срещу Ботев Враца в елита

Тунчев: Днес загубихме две точки

Наставникът на Арда Александър Тунчев съжали след нулевото равенство срещу Ботев (Пловдив), че неговият отбор не е спечелил трите точки

Наумов: Посвещавам това представяне на Михайлов, Пенев и Хубчев

Героят за Ботев (Пд) в Кърджали бе емоционален след мача

Херо след 0:0 с Арда: Щях да сменя всички, ако можех

Наставникът на Ботев (Пловдив) Димитър Димитров-Херо беше критичен към представянето на отбора си при днешното нулево равенство с Арда

Арда и Ботев Пловдив останаха извън топ 8 с 0:0 в Кърджали (ВИДЕО)

Домакините показаха повече класа, но така и не стигнаха до гол

ФИФА наказа Ботев Враца, остави ги без трансфери до 2027 година

Пореден български елитен клуб се оказа под ударите на ФИФА

Валенсия се включи в дарителската кампания за Любо Пенев

“Футболният баща” на българската легенда стартира инициативата

Последно за годината заседание на Изпълнителния комитет на БФС

Утвърден бе спортният календар на БФС за 2026 година