ИЗВЪНРЕДНО: Обвиниха Сър Алекс в уреждане на мач с Ювентус в ШЛ!

ИЗВЪНРЕДНО: Обвиниха Сър Алекс в уреждане на мач с Ювентус в ШЛ!

Вижте подробностите

Шокиращо обвинение към една от легендите на Манчестър Юнайтед, а и на световния футбол - сър Алекс Фъргюсън.

Италианският футболен агент Джузепе Паляра разкри пред съда в Англия, че е дал на шотландеца като "жест на благодарност" златен часовник "Ролекс" на стойност 30 хил. паунда за помощта му да бъде фиксиран крайният резултат на мач от Шампионската лига.

Според показанията на италианеца, касае за двубой с Ювентус от Турнира на богатите. Импресариото в момента живее в Бери, в околностите на Манчестър, но по време на въпросния двубой е имал тесни връзки със "старата госпожа".

Той е издигнат на подсъдимата скамейка за даване на подкупи, като от показанията му бяха очернени и други големи имена в английския футбол - Хари Реднап, Стив Макларън, Нийл Уорнък и др. От прокуратурата обявиха, че единствен обект на тяхното обвинение е Паляра и засега няма да предприемат действия срещу другите, засегнати от показанията му.

До съдебното дело срещу италианеца се стигнало, когато през 2016 г. споделил практиките си пред жена, представяща се за бизнесдама, свързвана с английски клуб. Пред нея разкрил още, че Сър Алекс се облагодетелствал финансово от трансфери, които осъществявал на "Олд Трафорд".

"От показанията на Г-н Паляра става ясно, че той обвинява сър Алекс Фъргюсън, че му е помогнал да уреди резултата от мач с Ювентус в Шампионската лига. В замяна на услугата като благодарствен жест му е подарил златен часовник "Ролекс" на стойност 30 хил. паунда."

"Паляра обвини още Фъргюсън, че е взимал пари под формата на комисиони за трансфери в Манчестър Юнайтед. Според показанията му, той е плащал суми на шотландския мениджър и в миналото в знак на благодарност за услуги", се казва в речта на прокурора по делото Браян Онийл. 

Комо отнесе Лацио с класика на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лацио допусна позорна загуба с 0:3 в домакинството си срещу Комо от 21-ия кръг на Серия А

Кристиано Роналдо осъди Ювентус за близо 10 милиона евро

Кристиано Роналдо спечели дело срещу Ювентус, който е заставен от Съд в Торино да изплати на португалеца 9.7 милиона евро, съобщава вестник " La Gazzetta dello Sport"

Артета: Знаем как да играем срещу Интер

Мениджърът на Арсенал - Микел Артета, сподели очакванията си за гостуването срещу Интер от основната фаза в Шампионската лига.

Гуардиола: Трябва да се адаптираме към студа

Халфът на Манчестър Сити Фил Фоудън ще може да играе срещу норвежкия отбор Бодьо/Глимт в Шампионската лига, въпреки че има фрактура на ръката, заяви мениджърът на “гражданите” Пеп Гуардиола

Кремонезе и Верона "спукаха топката" с 0:0 (ВИДЕО)

Кремонезе и Верона завършиха 0:0 в среща от 21-ия кръг на Серия А

Арбелоа: Освиркванията срещу Вини отслабват Реал Мадрид

Старши треньорът на Реал Мадрид - Алваро Арбелоа, защити Винисиус, след като бразилецът бе освиркан от "Сантиаго Бернабеу" при победата над Леванте в Ла Лига