Ще успее ли Бруно Акрапович в ЦСКА?

22 октомври 2019 23:43

Чунг елиминира Раонич във Виена, Зверев отпадна рано в Базел

Кореецът Хюн Чунг се класира за втори кръг на турнира във Виена, след като отстрани в два сета Милош Раонич – в отделните части 6-4, 7-5 за час и 45 минути игра.

Азиатецът дръпна в резултата след един-единствен пробив, дошъл в първия гейм на мача. Подобно на откриващата част започна и втората, когато Чунг отново стартира с брейк, но този път канадецът го върна в осмия гейм. Въпреки това финалистът на Уимбълдън 2016 се пропука още веднъж в 11-ия гейм и впоследствие загуби срещата.

За Чунг предстои среща във втори кръг с победителя от двубоя между шампиона от Москва миналата седмица Андрей Рубльов и Феликс Оже Алиасим. Напред продължиха още Жил Симон, Аляж Бедене и Фернандо Вердаско. Утре Григор Димитров играе срещу поставения под номер 3 в схемата Матео Беретини.

Междувременно, в Базел поставеният под номер 2 Александър Зверев напусна рано-рано надпреварата след поражение в два сета от Тейлър Фриц – в отделните части 6-7 (7), 4-6 за час и 26 минути. В първия сет и двамата сервираха отлично, като закомерно се стигна до тайбрек, в който първи до сетбол се добра американецът при 6-5, но германецът го спаси. Последва сетбол за финалиста в Шанхай, но Фриц го отрази, а при втората си точка за спечелване на сета не сбърка и дръпна в резултата. Във втората част той се нуждаеше от само един брейк, дошъл в третия гейм.

Така, Зверев, поуморен от последните няколко седмици, в които достигна до полуфиналите в Пекин и финала в Шанхай, се сбогува с турнира, в който поставен под номер 1 е Роджър Федерер. Вчера местният любимец постигна експресна победа в своя мач номер 1500 в тура срещу Петър Гойовчик – 6-2, 6-1 за едва 53 минути игра. От днес към втори кръг продължиха още Раду Албот, Фабио Фонини и Райли Опелка.