Кобрата: Рискувам всичко за шанс за колан

Кобрата: Рискувам всичко за шанс за колан

Пулев ще нокаутира Букър, готов е за мач за титла още днес, убеден е Боб Аръм

Кубрат Пулев е все по-близо до мача си с Райдъл Букър на 9 ноември, който ще е първа битка за него след временното отнемане на лиценза му на територията на Калифорния заради скандала с целувката с Джени Суши. 
 
В тази битка Пулев залага статута си на задължителен претендент за световната титла във версия IBF. Ако не победи в нея, целият дълъг път, който извървя към този връх, ще се окаже напразен, но той е решен да се докаже срещу американеца и да очаква после на спокойствие победителя от мача между Антъни Джошуа и Анди Руис за световната титла. 
 
"Този мач с Букър е много важен за мен, особено като се има предвид какво може да загубя. Аз съм заложил всичко! Знаете, че съм задължителен претендент за световната титла на IBF и чакам победителя от мача между Анди Руис и Антъни Джошуа.
 
Не ме интересува кого от тях ще срещна в битката за световната титла, просто искам победителя и шанса за колана", заяви Пулев пред ESPN в подготовката на телевизията за събитието. 
 
Кубрат получи куп похвали от промоутъра си Боб Аръм преди предстоящата му битка с Букър на 9 ноември. Според боса, неговият клиент е готов още днес да се бие за световната титла във версия IBF, за която е задължителен претендент. Но ще му се наложи първо да победи Букър, срещу когото залага този свой статут, а после да изчака победителя между Анди Руис и Антъни Джошуа, за да разбере с кого ще се бие за отличието. 
 
"Кубрат е толкова нахъсан за битка, че може да излезе за световната титла още днес. Но преди това има един финален тест и след това мечтата му ще стане реалност. Той е мотивиран да нокаутира Букър и след това да излезе да се бие за титлата в първите месеци на 2020 г.", заяви Аръм. 

 

Българските отбори спечелиха най-много медали на Международния турнир по таекуондо „Рамус София Къп“

За отличията се бориха над 600 състезатели от близо 10 държави

Спортният министър, ректорът на НСА и посланикът на Република Корея дадоха старт на Международния турнир по таекуондо „Рамус София Къп“

Димитър Михайлов, организатор на турнира: Стартирахме преди 13 години с цел да популяризираме и развиваме българското таекуондо

Международният турнир по таекундо „Рамус София къп“ стартира утре

За медалите ще се борят 600 състезатели

Потвърдено: Кубрат Пулев ще се бие в Дубай

Световната боксова асоциация (WBA) разреши на Кубрат Пулев да се боксира срещу руснака Мурат Гасиев на 12 декември в Дубай

Борислав Велев - Рой се подлага на операция тази седмица

Тази травма автоматично го вади от участие в MAX FIGHT 63

Дадоха добра оценка за боксьорите на Европейското първенство за ученици

Треньорите на националния отбор на България по бокс за юноши Михаил Таков и Петър Лесов изразиха задоволството си от представянето на талантите на Европейското първенство за ученици в Будва.

Рами Киуан: Годината беше страхотна за мен

Българският боксьор Рами Киуан е доволен от представянето си през сезон 2025, след като през септември стана вицешампион в категория до 75 килограма на Световното първенство в Ливърпул, а към това той добави и две сребърни отличия от състезания за Световната купа.

Франк Уорън: Кубрат Пулев е длъжен да защитава титлата си срещу Итаума

Един от най-влиятелните фигури в световния бокс - Франк Уорън, заяви, че Кубрат Пулев е длъжен да защитава своята титла срещу неговия клиент и считан за бъдеща звезда Моузес Итаума.

Мани Пакиао стана шеф в изключена от МОК асоциация

Международната боксова асоциация (ИБА) дълго време администрираше само аматьорския бокс