ВЪПРЕКИ РАЗМИРИЦИТЕ: Финалът за Копа Либертадорес остава в Сантяго

ВЪПРЕКИ РАЗМИРИЦИТЕ: Финалът за Копа Либертадорес остава в Сантяго

За пръв път в историята победителят ще се определи в един-единствен мач

 Финалът за Копа Либертадорес между Ривър Плейт от Аржентина и бразилския Фламенго ще се проведе в Сантяго следващия месец, както е планираното, обявиха от Южноамериканската футболна конфедерация (КОНМЕБОЛ), независимо от размириците в чилийската столица в последните няколко дни.

 
„Потвърждаваме отново, че финалът за Копа Либертадорес в един мач ще се проведе на Националния стадион в Сантяго на 23 ноември“, споделиха от КОНМЕБОЛ в Туитър. Президентът на конфедерацията Алехандро Домингес заяви за радио Monumental в Парагвай, където е базирана централата, че Сантяго остава мястото, където ще се изиграе финалната среща.
 
„Те ще се възстановят от това, през което преминават в момента“, сподели той, говорейки протестите и проявите на насилие, които разтърсиха града в последните дни.
 
Официалният сайт на КОНМЕБОЛ даде и подробности относно закупуването на билети и обяви, че 12 500 ще бъдат на разположение за феновете на всеки един от двата финалиста. Бунтовете, които започнаха заради повишение на цените на билетите за метрото, предизвикаха умишлени палежи, които доведоха до арестите на повече от 6000 души, а 16 намериха смъртта си в един от регионите с традиционно най-стабилна и богата нация.
 
Годината отбелязва първият път, в който финалът за Копа Либертадорес ще се изиграе в един-единствен мач. Преди шампионът се коронясваше след две срещи с разменено домакинство. Реваншът във финала миналата година между аржентинските грандове Ривър Плейт и Бока Хуниорс беше отложен, след като автобусът на Бока бе нападнат с камъни и бутилки, наближавайки стадиона на Ривър. В крайна сметка мачът се игра в Мадрид, където "милионерите" спечелиха с 3:1 и вдигнаха трофея.
Иран очаква отговор от ФИФА за Мондиал 2026

Участието на националния отбор на Иран на предстоящото Световно първенство по футбол това лято остава под сериозен въпрос

Меси и Суарес вкараха, но Интер Маями не спечели първия мач на новия си стадион

Луис Суарес също се разписа при равенството 2:2 срещу Остин ФК

Краев остава на дъното в Австралия (ВИДЕО)

Два пропуска за българина срещу Мелбърн

Трагедия в Перу: Стадион рухна преди дерби

Най-малко един футболен привърженик загина, а 47 души бяха ранени на стадион "Алехандро Вилянуева" в столицата на Перу - Лима, където фенове се събраха преди насроченото за днес местно дерби между Университарио и Алианса (Лима), предаде Франс прес, позовавайки се на перуанския министър на здравеопазването Хуан Карлос Веласко

Кристиано вкара 2 гола на Ел Маестро и вече е с 967 попадения (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо е все по-близо до гол №1000 в своята кариера

Йоахим Льов е близо до треньорския пост на Гана

Бившият селекционер на германския национален отбор Йоахим Льов е на прага на завръщане във футбола, за да поеме треньорския пост на Гана.