Уотфорд спечели опашкарското дерби с Норич

"Стършелите" се наложиха с 2:0 като гост, играха 25 минути с човек по-малко

Уотфорд се наложи с 2:0 като гост на Норич на старта на 12-ия кръг в Премиър лийг. Това бе и първи успех за тима на Кике Санчес Флорес, който от началото на сезона бе записал 5 равенства и 6 загуби. Въпреки успеха „стършелите“ остават в зоната на изпадащите с 8 точки, колкото и предпоследния Саутхемптън. Норич пък е на дъното на класирането със 7 точки.

Срещата започна отлично за гостите, които откриха резултата още във 2-ата минута. Деулофеу открадна топката в централната зона, направи самостоятелен рейд в половината на Норич и завърши с точен удар в долния десен ъгъл за 1:0.

Двата тима размениха по няколко опасни атаки до края на първата част, но резултатът остана непроменен до почивката.

В 52-ата Деулофеу центрира добре в пеналта, а Грей с ефектно изпълнение с пета удвои преднината на Уотфорд.

В 65-ата Кабаселе получи втори жълт картон и гостите останаха с човек по-малко, но „канарчетата“ не успяха да се възползват от численото си предимство и загубиха с 0:2 двубоя.