Прелицензират клубовете до 18 януари догодина

Прелицензират клубовете до 18 януари догодина

БФС очаква по-малко делегати за Конгреса

На 18 януари изтича срокът, според който всички футболни и спортни клубове у нас трябва да бъдат прелицензирани по новия закон.
 
Това е от изключителна важност за футболните, защото, при положение че не получат лиценз и не бъдат вписани в регистъра на спортното министерство, губят всякакви права, дори за участие в първенството. Това означава много служебни резултати през пролетния полусезон.
 
След повторното вписване и прелицензиране ще стане ясно и кои точно ще имат право да участват на извънредния конгрес на БФС на 4 април. При липсата на удостоверение от министерството се губят и правата за участие в общото събрание.
 
Към момента в регистъра фигурират 865 членове на футболния съюз, част от които обаче са прекратили дейността си. Очаква се бройката за Конгреса да е доста по-малка.
 
Въпреки че Михаил Касабов вече официално бе вписан в Търговския регистър като президент на БФС, все още няма назначена дата за събиране на Изпълкома, за да се обяви официално датата на конгреса, която обаче вече се знае от всички.
 
До сътресенията се стигна заради расисткия скандал на мача с Англия и оставката на Борислав Михайлов. Тя също трябва да бъде приета на конгреса, защото по устав това е единственият орган, който има права за това.
 

 

Натаниъл Браун: Невероятно е да вкарам първия си гол на Световно

Защитникът на Германия Натаниъл Браун бе един от героите за успеха със 7:1 над Кюрасао в първия мач на Бундестима на Мондиал 2026

Огромен интерес към абонаментните карти в Левски

Феновете на Левски показват огромен интерес към кампанията с абонаментните карти за новия сезон

Цолов: Нямахме темпото, но завършихме втори

Българският пилот на Кампос Никола Цолов заяви след състезанието на пистата в Барселона, че не са имали темпото, но са успяли да завършат на второ място

Рейналдо: Чест е да съм в клуб като Левски

Новото попълнение на Левски Рейналдо заяви, че иска да помогне на отбора да постигне възможно най-доброто представяне в Шампионската лига

Бранител се завърна в Левски

Никола Серафимов се присъедини към „сините“

Куп клубове следят трансферната цел на ЦСКА

ЦСКА ще трябва да действа мощно на трансферния пазар