УЕФА обмисля финалът на ШЛ през 2024 година да е в САЩ

УЕФА обмисля финалът на ШЛ през 2024 година да е в САЩ

Стадион "МетЛайф" в Ню Йорк изглежда като фаворит да приеме най-важния мач в европейския клубен футбол

Европейската футболна асоциация (УЕФА) обмисля възможността финалът на Шампионската лига през 2024 година да се играе на територията на САЩ, съобщава "Морнинг Кънсълт". За момента УЕФА е далеч от окончателно решение, но стадион "МетЛайф" в Ню Йорк, който е дом на отборите по американски футбол Ню Йорк Джетс и Ню Йорк Джайънтс, изглежда като фаворит да приеме най-важния мач в европейския клубен футбол.

Съоръжението в Ню Йорк е с капацитет от 82 500 души и преди няколко години прие мача за титлата в Националната футболна лига (НФЛ) - Супербоул.

Досега финалът в Шампионската лига винаги се е провеждал на територията на европейска държава. През 2020 година той ще бъде в Истанбул, през 2021 година - в Санкт Петербург, а през 2022 и 2023 година съответно в Мюнхен и Лондон.

Американска компания купи италианския Монца

Сделката е на стойност 45 милиона евро, като новите собственици покриват и дълговете на клуба

Абърдийн и Димитър Митов на гореща подготовка в Португалия

Тренировките се провеждат при изключително топло време и температури от над 30 градуса

Вратар на Лудогорец пред трансфер в Бундеслигата

Кьолн иска Бонман

Съперникът на Левски с хикс срещу български национал

Апоел (Беер Шева) върти 1:1 с Краковия

Ливърпул определи цената на Харви Елиът

Харви Елиът има още две години от настоящия си договор с Ливърпул

Челси има нов нападател

Жоао Педро мина прегледи в САЩ

Чалханоглу отвърна на удара от Мартинес и Марота: Думите ви разединяват!

Халфът на Интер Хакан Чалханоолу публикува дълго изявление в Инстаграм, с което отговори на изказванията на Лаутаро Мартинес и Джузепе Марота след снощното отпадане на тима от Световното клубно първенство

Рашфорд не иска да остава във Висшата лига

Маркъс Рашфорд няма планове да остане в Англия, съобщава The Athletic

Де Фрай: В момента сме разочаровани

Защитникът на Интер Стефан де Фрай бе разочарован от поражението с 0:2 от Флуминензе на 1/8-финалите на Световното клубно първенство по футбол